29-01-2019

Про центр

Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді – це позашкільний навчально-виховний заклад в системі освіти, заснований в 1951 році, який проводить навчально-виховну, національно-патріотичну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, навчально-тренувальну, спортивну роботу та роботу з обдарованою молоддю.

Центр туризму – це:

– 53 гуртки за туристсько-спортивним, туристсько-краєзнавчим та національно-патріотичним напрямками, де здобуває позашкільну освіту 1141 гуртківець;

–  школа юного археолога;

–  походи, подорожі, експедиції, екскурсії по рідному краю, змагання з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування;

–  навчання туристських кадрів через курси, семінари-практикуми, методоб’єднання;

–  пошукова творчо-досліджувальна робота школярів за напрямками краєзнавства;

–  організація та координація роботи музеїв при закладах освіти;

–  інформаційно-методичне забезпечення всіх форм і видів туристсько-краєзнавчої роботи.

Педагогічний колектив Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді створює всі належні умови для розвитку творчих здібностей обдарованої і талановитої молоді, формування морально-етичних цінностей, вироблення навичок художньо-естетичного, науково-пізнавального сприйняття навколишнього світу, самореалізації особистості та формування активної патріотичної життєвої позиції у молодого покоління.

Починаючи з 2000 року на базі Центру туризму на волонтерських засадах працює Міжнародна еколого-археологічна експедиція „Замки Закарпаття”. Основне її завдання – реанімація пам’яток замкової архітектури Закарпаття як туристсько-екскурсійних об’єктів. Для цього силами волонтерів проводиться санітарно-екологічна очистка пам’яток, археологічне вивчення замкових споруд, завдяки чому не тільки покращується наше уявлення про побут середньовічних твердинь, але і накопичується інформація для корегувань реставраційних проектів. В майбутньому ця робота надасть змогу максимально наблизити проекти до історичних реалій, навіть до відтворення замкових інтер’єрів.

У квітні 2021 року у VІІ обласному фестивалі-конкурсі "Воскресни, писанко!" експозиція Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді посіла третє місце з понад кількох десятків представлених робіт.

У Всеукраїнському онлайн-огляді підсумкових таборувань гри «Джура», що відбувся в серпні 2020 року, рої Закарпаття вибороли ІІ та ІІІ місця.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.07.2020 №945 «Про затвердження рішення комісії Міністерства освіти і науки України з присвоєння звання «Зразковий музей» звання «Зразковий музей» присвоєно Історико-краєзнавчому музею міського центру позашкільної освіти Іршавської міської ради (керівник Світлинець А.А.)

Досягнення гуртківців і їхніх керівників можна переглянути за посиланням

Педагогічний колектив Закарпатського центру туризму пишається досягненнями своїх гуртківців і докладає максимум зусиль для самореалізації допитливої молоді

Освітня програма Закарпатського центру туризму, краєзнавства екскурсій і спорту учнівської молоді на 2020/2024 роки

СТАТУТ Закарпатського центру туризму, краєзнавства екскурсій і спорту учнівської молоді