21-11-2019

Зустріч з учасницею Революції Гідності Желізняк Ганною Іллівною

20 листопада 2019 року у приміщенні УЗОШ №9 відбулася зустріч учнів школи з учасницею Революції Гідності Ганною Іллівною Желізняк. Зустріч була організована з нагоди відзначення в нашій державі Дня Гідності та Свободи.

Мета заходу – виховання в учнівської молоді патріотизму та поваги до учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Серед школярів знаходилися й вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Закарпатського центру туризму (керівник  Мазур В.Б.).

Перед учнями виступила активна учасниця Революції Гідності, уродженка с.Пацканьово Ганна Іллівна Желізняк. Зразу ж після початку зустрічі з учнями та педагогами вона запропонувала вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Потім Ганна Іллівна розповіла присутнім про початок подій Революції Гідності в Ужгороді, про свою участь в цих подіях. Вона сказала, що з самого початку прагнула потрапити до Києва, щоб  взяти активну участь у подіях революції на Майдані. У своїх спогадах Ганна Іллівна акцентувала увагу на згуртованість, толерантність, доброту та чуйність учасників революції. Крім самих киян, активну допомогу революціонерам здійснювали літні люди, пенсіонери із сусідніх з Києвом сіл, які на свої скромні кошти купували та щодня привозили на Майдан продукти. Негативне враження у Ганни Іллівни залишилося від зустрічі з     «тітушками» в Маріїнському парку в Києві. Ці люди, зазомбовані російською пропагандою та агітаторами від партії регіонів, знаходячись у стані наркотичного та алкогольного сп’яніння, дивилися на революціонерів, що прийшли до них із дружніми намірами, очима, сповненими ненависті та непорозуміння. Найбільш важкими хвилинами під час революції були випадки загибелі революціонерів. Тоді серце рвалося від болю та сліз.

Всього Ганна Іллівна провела на Майдані понад два місяці – із січня до березня 2014 року. Їй довелося пережити найтрагічніші дні Революції Гідності. Але вона знайшла й багато добрих та вірних товаришів - людяних, мужніх та рішучих. Багато з них після революції взяли участь у війні на Сході України проти російських загарбників та донецьких сепаратистів. Двоє її побратимів, уродженців нашої області, вже, нажаль, загинули у боротьбі за незалежність України.

Наостанок Ганна Іллівна побажала учням міцного здоров’я, успіхів у навчанні, щастя та миру.