Зустріч вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» з відомими краєзнавцями О.Волошиним, В. Бобковим та Т. Літераті

18 січня 2020 року згідно плану роботи ЗЦТКЕСУМ була проведена зустріч вихованців гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) з відомими краєзнавцями Закарпаття О. Волошиним, В .Бобковим та журналістом і дослідницею минулого нашого міста Т. Літераті.
Мета заходу – виховувати у школярів патріотичні почуття, поглиблювати знання про минуле нашого краю, розвивати позитивний інтерес до історії Закарпаття, ознайомити з різними видами колекціювання.
Перед гуртківцями виступив Олександр Волошин – відомий колекціонер, краєзнавець, автор збірок історичних фотографій та листівок, присвячених містам Ужгороду та Мукачеву. Він розказав, що з дитинства захоплювався філокартією – збиранням старовинних фотографій та листівок, а також нумізматикою та боністикою – колекціюванням відповідно монет та паперових грошей. Також О. Волошин займається фалеристикою – збиранням значків та нагород, і філателією – збиранням марок. Олександр Дмитрович продемонстрував гуртківцям свою багату колекцію фотографій, яка охоплює період від кінця ХІХ до середини ХХ століття. Школярі мали можливість ознайомитися з виглядом вулиць, пам’ятників та будівель нашого міста в минулому. Також О .Волошин показав школярам цікаву колекцію значків, марок, монет та паперових грошей.
Під час демонстрації листівки, на якій було зображено площу Театральну в Ужгороді, журналіст та краєзнавець Тетяна Літераті розповіла гуртківцям про ресторан, який працював на площі в період між Першою та Другою світовими війнами. В ньому існувала цікава традиція – під час святкування Нового року у залі ресторану вимикали світло та випускали порося. Тому з гостей, хто його зловив, зразу ж це порося смажили та подавали на стіл.
Краєзнавець та колекціонер Володимир Бобков продемонстрував гуртківцям колекцію австрійських срібних монет XVII століття, які були в обігу в той час на території нашого краю. Він також ознайомив школярів з досить рідкісним видом колекціювання - набійками (жетонами з різних видів металів) на туристичні палиці. Мандруючи по різних місцях, туристи робили на жетоні зображення місцевості або об’єкту, який вони відвідали.
Гуртківці з цікавістю розглянули принесені гостями колекції монет, значків, купюр, марок та металевих набійок на туристичні палиці.
Проведене заняття дало можливість вихованцям гуртка , ознайомитися з історією нашого краю через споглядання листівок, фотографій та монет, а також ознайомитися з такими видами колекціювання як: боністика, фалеристика, філатеристика, філокартія.