18-10-2019

Зустріч гуртківців з ветераном Закарпатського центру туризму з нагоди Дня людей похилого віку

9 жовтня 2019 року в приміщенні ЗЦТКЕСУМ відбулася зустріч вихованців гуртків «Історичне краєзнавство» (керівники Мазур В.Б. та Хаща Л.М,) з ветераном праці, інженером з техніки безпеки Закарпатського центру туризму Безменом С.Г.

Мета заходу – виховувати у школярів повагу до людей похилого віку, ознайомити гуртківців з історією розвитку дитячого туризму на Закарпатті.

Під час зустрічі Сергій Григорович розповів нам, як і коли він почав працювати на посаді заступника директора ЗЦТКЕСУМ, як брав активну участь у розбудові нашого центру. Він ознайомив гуртківців з історією створення та розвитку Закарпатського центру туризму, розповів про його керівників та ветеранів спортивного туризму нашої області. Зокрема, Безмен С.Г. багато уваги приділив колишньому директору ЗЦТКЕСУМ Володимиру Івановичу Чепі, який керував дитячою установою понад 35 років. За час його керівництва було значно реконструйовано приміщення центру туризму, проведено опалення, покращено умови для занять вихованців гуртків. Також Сергій Григорович поділився спогадами про ветерана дитячого туризму та спортивного орієнтування Костянтина Саса, який став легендою ще за життя. Костянтин Федорович стояв у витоків розвитку спортивного орієнтування на території всього колишнього Радянського Союзу, бо саме за його активної участі перший чемпіонат СРСР з цього виду спорту пройшов на території нашої області.

С.Г. Безмен також ознайомив гуртківців з експонатами музею розвитку дитячого туризму. Він розповів про участь наших вихованців у походах на Кавказький хребет, Далекий Схід, Тянь-Шань. Сергій Григорович показав учням фотографії ветеранів центру туризму, спорядження та обладнання, яким користувалися гуртківців під час змагань та походів. Наостанок були зроблені фотографії гуртківців разом з С.Г. Безменом під час розповіді та в приміщенні музею.