31-01-2022

Змагання з біатлону, присвячені Дню пам'яті Героїв Крут, провели в Закарпатському центрі туризму

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

З метою вшанування пам’яті патріотів України, котрі віддали своє життя за свободу рідної держави, у Закарпатському центрі туризму організували і провели для вихованців, котрі здобувають позашкільну освіту у Колочавському освітньому закладі, змагання з біатлону, присвячені пам'яті Героїв Крут. Вихованці гуртків «Опришки» та «Екологічне краєзнавство» під керівництвом  Маряни Маркович та Іванни Беци у лижних перегонах стріляли по спеціальних мішенях з положення лежачи, сидячи  та стоячи. Специфічною особливістю біатлону є поєднання в одних змаганнях різних за фізіологічним впливом на організм видів фізичної діяльності – динамічної (лижна гонка) та статичної (стрільба).

На сьогодні в біатлоні існують такі види змагань, як  переслідування, мас-старт, класична індивідуальна гонка тощо. А також два види командних змагань: естафета і змішана естафета.

За кожну незакриту мішень біатлоніст повинен додатково пробігти штрафне коло (150 м), а в індивідуальній гонці за кожну незакриту мішень до часу спортсмена додається одна хвилина. В естафетних гонках у спортсмена є 3 запасних патрони. Якщо не вдається закрити мішені й за допомогою запасних патронів, то за кожну мішень нараховується штрафне коло. Біатлон дає змогу  учаснику команди працювати гуртом, виконуючи всі завдання.

Вихованці гуртків Закарпатського центру туризму, котрі взяли участь у змаганнях, були належно проінформовані щодо техніки безпеки.  Кожен старанно дотримувався всіх правил, вимог правильної стрільби. А  командний дух згуртував усіх на досягнення найкращого спортивного результату. За підсумками змагань з біатлону, присвячених Дню пам'яті Героїв Крут, визначені переможці і призери.

Керівники гуртків Маряна Маркович та Іванна Беца