12-02-2019

Зимові скітурні походи

Зимові походи навряд чи можна вважати настільки популярними, як літні. Проте є чимало людей, які йдуть в гори, щоб побачити красу засніжених гірських хребтів та випробувати себе в суворих кліматичних умовах. Грузнути в глибокому снігу, долаючи при цьому кілька кілометрів на день, справа не з найприємніших. Саме тут допомагають снігоступи та скітурівські лижі. Лижні походи відрізняються від піших більшою швидкістю долання маршруту, легшим проходженням відрізків із глибоким снігом та приємнішим способом спускатися вниз. Скітур (англ. ski-tour) — проходження туристичного маршруту, який включає підйоми та спуски, на спеціальних лижах. Він є комбінацією гірського та лижного походу і дає можливість кататися гірськими схилами, на які неможливо заїхати на машині чи  гірськолижному підйомнику. Скітурівські лижі – це особливий вид лиж, який використовується для подорожування по засніженому гірському бездоріжжі. Вони обладнані спеціальними особливими кріпленнями, які дозволяють п’яті відриватися, та камусами. Камус на підйомі не дає лижі ковзати назад.

Скітур – це один із найбільш гармонійних видів зимового відпочинку – поєднання свободи руху, фізичного навантаження, відчуття першовідкривача.

Вихованцям гуртка «Спелеологія» (керівник. Монич О.О.) дуже сподобалось подорожувати на скітурівських лижах. Вони із задоволенням беруть участь у традиційних одноденних лижних  походах: м.Перечин – Світильник – Анталовецька поляна – с. Кам’яниця; с. Кам’яниця – Анталовецька поляна – с. Кам’яниця; с. Лумшори – полонина Руна – с. Лумшори.  Юні спелеологи старанно відпрацьовують техніку скітуру, мріють взяти участь у багатоденних зимових лижних походах Полонинським хребтом Карпат, Бескидами, Чорногорою та Мармарошом.