14-02-2019

Закарпатський центр туризму взяв участь у засіданні обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”)

12 лютого 2019 року в Малому залі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”), на якому обговорено ряд питань щодо забезпечення реалізації завдань згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845 ,,Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання”, організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2019 році.

Участь у розширеному засіданні взяли члени обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”), серед яких керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Громадської ради при Закарпатській ОДА, Закарпатського обласного військового комісаріату, закладів освіти області, ГО ,,Товариство сприяння обороні України”, Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Закарпатського обласного громадського штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), інших громадських організацій, які займаються національно-патріотичним вихованням дітей та молоді, а також представники місцевих органів управління освітою та закладів освіти, відповідальні за організацію та проведення гри „Сокіл” („Джура”), члени місцевих штабів.

Голова обласного штабу гри „Сокіл” („Джура”), директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова ознайомила учасників розширеного засідання з порядком денним та програмою його роботи. Крім іншого, Ганна Іванівна зазначила, що всі інструктивні, розпорядчі документи департаменту щодо участі в будь-яких заходах містять посилання на добровільну участь суб’єктів освітнього процесу у цих заходах, але  гра „Сокіл” („Джура”) вимагає конструктивного та цілеспрямованого підходу кожного закладу освіти.

,,Освіта витрачає матеріальні, духовні, організаційні ресурси для якісного і безпечного проведення ІІ етапу гри, і  мені як керівнику хочеться, щоб представники від Закарпаття були гідно представлені на ІІІ (Всеукраїнському) етапі й могли змагатися на рівні з роями інших областей. Необхідно аналізувати перемоги і поразки, здобутки кожної дитини, тому що ми повинні прагнути стати найкращими. Ми маємо забезпечувати постійний зв’язок: дитина – заклад освіти – батьки”, – сказала голова обласного штабу гри „Сокіл” („Джура”).

Заслухавши та обговоривши питання порядку денного ,,Про нормативно правове забезпечення для організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), особливості проведення заходів з національно-патріотичного виховання дітей та молоді згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845”, ,,Про удосконалення методологічного підходу до змісту роботи роїв, реального розвитку соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу, обміну передовим педагогічним досвідом під час проведення гри „Сокіл” („Джура”)” та ,,Про підготовку до організації та проведення у 2019 році початкового, І (районного, міського та в ОТГ), ІІ (обласного) етапів гри „Сокіл” („Джура”) та участь у регіональному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв”, обласний штаб гри „Сокіл” („Джура”) вирішив взяти зазначену інформацію до відома та відпрацювати рішення для забезпечення належного проведення етапів гри „Сокіл” („Джура”) у 2019 році.

Участь в обговоренні взяла також директор Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді М.І.Мошак. Марина Іванівна озвучила кількість представлених роїв, джур, проаналізувала інформацію по кожному району, місту чи ОТГ Закарпатської області стосовно готовності брати участь у грі „Сокіл” („Джура”) у 2019 році.

Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді визначено відповідальним за організаційне, методичне і практичне забезпечення усіх етапів проведення гри в області.

Вперше у 2019 році в рамках гри „Сокіл” („Джура”) проводитиметься обласний етап Всеукраїнського конкурсу звітів про роботу роїв молодшого та середнього шкільного віку.