18-04-2019

Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді на фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!» увійшов у трійку переможців

18 квітня 2019 року в Ужгороді було урочисто відкрито П’ятий обласний фестиваль-конкурс ,,Воскресни, писанко!”. Мета цього неординарного на теренах всієї України дійства дуже благородна – відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримка талановитої та обдарованої учнівської молоді. Участь у конкурсі взяли 55 учасників (місцеві органи управління освітою, заклади освіти обласного підпорядкування, заклади професійної (професійно-технічної) освіти з усіх куточків Закарпаття. Розмаїття писанок, виконаних школярами і вихованцями гуртків у різних техніках, просто вражає. Тут і мальованки, і дряпанки, і воскові, і зернівки, і крашанки, і оздоблені бісером, і виконані в техніці квілінг тощо. Кожна писанка – це витвір мистецтва. Кожне великоднє яєчко неповторне в своїй барвистій красі. Щороку фестиваль-конкурс ,,Воскресни, писанко!” збагачується новими учасниками, котрі представляють нові чудові композиції, атрибути Великодня й усе, що пов’язане з цим чудовим святом.

Надзвичайно приємно, що цьогоріч, якраз коли фестиваль-конкурс ,,Воскресни, писанко!” відзначає свій маленький ювілей – 5-річчя – конкурсною комісією на чолі з директором департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Ганною Іванівною Сопковою було високо оцінено й продемонстровані великодні композиції Закарпатського центру туризму. З усіх освітніх закладів обласного підпорядкування Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (директор Мошак М.І.) посів 3-тє місце. Творча праця керівників гуртків і їхніх вихованців отримала схвальні відгуки від конкурсної комісії і численних глядачів. Педагоги Закарпатського центру туризму шанують українські народні традиції і охоче передають їх своїм гуртківцям. Знання є якраз тим містком, що поєднує різні покоління і створює нашу українську історію. До речі, девіз цьогорічного великоднього фестивалю – «Від минулого до сьогодення». Тож відроджуймо великодні традиції, створюймо навколо себе красу, відкриваймо в наших дітях таланти і тоді Україна житиме!