07-10-2021

Заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

Голокост (з грецької – Всеспалення) – масове знищення єврейського народу в роки Другої світової війни, одна з масштабних трагедій ХХ століття. Причиної її став прихід нацистів до влади в Німеччині. У всіх своїх бідах та поразках нацистські ідеологи на чолі зі своїм вождем Гітлером звинуватили єврейський народ. Тому гітлерівці стали послідовно переслідувати євреїв у всіх загарбаних ними під час Другої світової війни країнах. У вересні 1941 року нацисти захопили Київ і зразу ж почали репресії проти євреїв. 29-30 вересня на околиці Києва – у Бабиному Яру нацисти розстріляли понад 33 тисячі євреїв, переважно дітей, жінок та старих. Це було перше масове знищення євреїв у роки Другої світової війни. Всього, за даними істориків, за роки окупації України нацисти знищили від 800 тисяч до 1 мільйона євреїв на території нашої держави.

У Закарпатському центрі туризму провели заходи, пов’язані з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

28.09.2021 року на базі Концівського ліцею керівником гуртка Машикою Юрієм було проведено лекцію-бесіду на тему "Бабин Яр" для вихованців гуртка „Історичне краєзнавство”; керівник гуртка „Верховинці” Барна Іван 29 вересня 2021 року  провів із своїми вихованцями  урок пам’яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.  Під час уроку діти переглянули документальні та історичні ролики про трагедію Бабиного Яру. Гуртківці також мали можливість в режимі онлайн переглянути інтерактивну виставку „Бабин яр – пам’ять на тлі історії”.

2 жовтня 2021 року вихованці гуртка „Історичне краєзнавство” (керівник Мазур В.Б.) переглянули документальний фільм „Свідчення Діни Пронічевої”, в якому показано трагедію людини, що пережила розстріл у Бабиному Яру.

Вихованці гуртків „Етографічне краєзнавство” та „Піщохідний туризм” (керівник Малик Ю.А.) 2 жовтня 2021 року вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру та відвідали пам’ятник жертвам Голокосту в Ужгороді. 4 жовтня 2021 року у приміщенні Закарпатського центру туризму методист Мазур В.Б. провів семінар для керівників гуртків на тему „Бабин Яр – трагедія століття”.

Керівник гуртків „Етографічне краєзнавство” та „Піщохідний туризм” Дутка М.М. зі своїми вихованцями переглянули документальний фільм „Бабин Яр: як нацисти хотіли приховати свої злочини”.

Керівники гуртків „Спортивне орієнтування” Більце Ю.І, „Піщохідний туризм” Глеба Р.С., „Юні археологи” Дзембас О.В., „Юні туристи-краєзнавці” Кононенко О.В. та Хаща Л.М. провели протягом 20.09 – 03.10.2021 бесіди зі своїми вихованцями, присвячені трагедії Бабиного Яру.