18-02-2019

Вшанування учасників бойових дій

* Захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди  тридцятиріччя виведення радянських військ з Афганістану.

15 лютого 2019 року виповнилося тридцять років з дня виведення радянських військ з Афганістану. За період з грудня 1979 року  до лютого 1989 року у бойових діях на території цієї країни загинуло біля 15 тисяч радянських військовослужбовців, з них понад три тисячі були українцями. На Закарпаття з цієї війни не повернувся 61 наш земляк, з яких загинуло 57 чоловік і пропало безвісти чотири закарпатці.

З нагоди цієї події вихованці гуртка „Історичне краєзнавство” (керівник Мазур В.Б.) здійснили покладання квітів до памятника воїнам-афганцям, який знаходиться на Православній набережній в Ужгороді. Керівник гуртка коротко ознайомив дітей з історією війни в Афганістані, розказав про бойовий шлях  деяких ужгородці, що брали участь у цьому конфлікті. Після цього гуртківці поклали квіти до памятника афганців та вшанували загиблих земляків хвилиною мовчання.

* 15 лютого минає 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років, більш ніж 15 тисяч молодих хлопців склали голови на чужій землі, з них понад 3000 українців. Війна в Афганістані  принесла смерть у тисячі українських родин і це  має стати уроком для нашої держави, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя. «Афганці» заслужено користуються повагою, бо виконали з честю свій військовий обов’язок, хоча і стали заручниками великих політичних ігор. Війна в Афганістані  своїм чорним крилом торкнулася і нашого краю. Загинули 63 закарпатці, 4 пропали без вісті. Афганська кампанія залишила невиліковну рану і у серцях тих, хто брав безпосередню участь у ній, і тих, хто втратив друзів, синів чи батьків. Напередодні 30-ї річниці виводу військ з Афганістану, а саме 14 лютого,  при Малораковецькій ЗОШ I-IIIст.  (керівник Староста Т.П.) відбулась зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, які ділилися своїми нелегкими спогадами. Школярі уважно слухали,ставили  різні питання гостям та подарували квіти та солодощі. Після зустрічі старші гуртківці поділилися  почутим з меншими вихованцями. 

* До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівник гуртків Пацкан В.М. разом із вихованцями ЗЦТКЕСУМ на базі Данилівського НВК провела годину спілкування  «Ваш подвиг, герої України, в наших серцях»  та переглянули мультимедійну презентацію «Ти вічна біль,  Афганістан…»

* 15 лютого 2019 року вихованці гуртка „Екологічне краєзнавство”  (керівник Дутка М.М.) з нагоди 30-ліття виведення радянських військ з Афганістану відвідали пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам  в м.Іршаві.  Гуртківці вшанували пам'ять загиблих воїнів в Афганістані хвилиною мовчання та запаленням  лампадок.

* Багато колочавців брали участь у бойових діях далеко за межами рідного села, держави і навіть континенту. За офіційними даними наші земляки побували у дев’ятьох гарячих точках світу. Найбільша кількість воїнів-інтернаціоналістів воювала в Афганістані – 24, в Чехословаччині – 7, в Нагорному Карабасі – 3, в Югославії – 2, в Угорщині – 1, Франції – 1 (легіонер), на острові Даманський – 1, в Сирії – 3, в Іраці – 1, в Польщі – 1. На щастя, всі вони повернулися до рідного села живими.  На День села  2 травня 2010 року  всіх колочавських воїнів - інтернаціоналістів вшановано у музеї-меморіалі.

До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівник гуртків Барна І.В. разом із вихованцями гуртка «Юні етнографи» провели годину спілкування  «Трагедія і подвиг афганської війни». Також мали можливість оглянути деякі макети зброї, яка використовувалась у цій війні.