01-04-2019

Всеукраїнський семінар відповідальних за організацію і проведення гри „Сокіл” („Джура”)

28 березня 2019 року у м. Києві пройшов всеукраїнський семінар педагогічних працівників – відповідальних за національно-патріотичне виховання в обласних закладах позашкільної освіти, членів обласних штабів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). У роботі семінару взяла участь делегація Закарпатського центру туризму.  

На семінарі виступив директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Неділько С.В., який вказав на основні виховні методи гри „Сокіл” („Джура”), які втілюються через: самоосвітницький курс виховників; проведення таборування для учасників гри; організацію самоврядування в первинних осередках, організацію таборування на початковому, шкільному рівні; залучення школярів для участі у місцевих та національних етапах гри.

Для учасників було продемонстровано структуру штабів гри, починаючі від районного рівня й до Головного штабу. Було наголошено, що згідно нового положення гри, штаби всіх рівнів будуть постійно діючими і на 50 відсотків складатися з представників громадських організацій.

Неділько С.В. також вказав на необхідність проведення в областях семінарів для тренерів-виховників, про що інформувати Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Для учасників семінару також було продемонстровано порядок формування реєстру куренів на другому етапі гри, матеріали про який будуть надіслані до кожного обласного штабу. При цьому акцентувалася увага на виборі назви куреня, яку можна пов’язати як з історичними особами минулого, так і з сучасними героями.

Для реєстрації куренів було запропоновано платформу E – SCHOOLS. INFO.

Сергій Вікторович також порадив виставляти на сторінки Вікіпедії матеріали учнівських творчих робіт, якщо вони містять цікавий, раніше не досліджений матеріал.

Завідувач відділом національно-патріотичного виховання УДЦНПВКТУМ Бондарчук О.С. ознайомив присутніх з умовами проведення зборів активістів гри, а також про проведення конкурсу звітів роїв на всеукраїнському рівні.

Під час семінару виникла дискусія про включення до програми гри нових конкурсів, про їх складність та необхідність корегування вимог до учасників гри, особливо для дівчат.

Семінар пройшов за активної участі присутніх, в конструктивній та діловій атмосфері. Він дав учасникам змогу вдосконалити свій досвід в організації та проведенні Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  „Сокіл” („Джура”).