17-08-2020

Всеукраїнський онлайн-огляд підсумкових таборувань куренів (роїв) гри „Сокіл” („Джура”) пройшов у селі Колочава Міжгірського району

З 12 по 15 серпня у селі Колочава Міжгірського району проходив  Всеукраїнський онлайн-огляд підсумкових таборувань куренів (роїв) гри Сокіл (Джура). У змаганнях з козацького гарту випробовували свої вміння  вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

До юних джур на відкритті звернулася в.о. директора центру туризму Оксана Володимирівна Пецкович, Більце Андрій Петрович, які привітали учасників гри та побажали досягнення перемог у конкурсах, здоров’я та мирного неба над головою. На урочистому відкритті ройові підняли Державний Прапор Україн та усі вихованці виконали Державний Гімн України.   Під час організації та проведення гри організаторами й учасниками дотримано усіх необхідних умов щодо техніки безпеки і типових правил таборувань.

Теплого літнього дня, 12 серпня, село Колочава привітно зустрічало учасників  Всеукраїнського онлайн-огляду підсумкових таборувань куренів (роїв) дитячо-юнацької гри „Сокіл” („Джура”) .

Заїзд учасників тривав до 12 години. Плідно кипіла робота по облаштуванню таборів роїв.  Незабарився і смачний обід для учасників змагань. Діти смакували печеною картоплею з салом, приготовану на вогнищі.

Того ж дня увечері рої продемонстрували свої вміння у топографічній підготовці. Найкраще із завданням конкурсу впорався рій „Козачата” Юлії Ігорівни.У конкурсі орієнтування за допомогою азимутів у нічний час кращими були гуртківці рою „Гірські піхотинці” Андрія Петровича. Суддівство конкурсів і випробувань здійснювалось працівниками  Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді: І.М.Брезинська-Вовканич, Ю. І. Більце, В.Б. Мазур, О.В.Пецкович, О.В.Осипенко, О.О.Осипенко, Ю.В.Бельо, А.П.Більце.

Традиційно щодня у таборі роїв проводилися ранкова руханка, ранкове коло з виконанням Державного Гімну України, а день закінчувався маршем ”Зродились ми великої години”. Вихованці самостійно готували їжу у польових умовах, прибирали територію табору, відбувалися спортивні розваги (волейбол, міні-футбол, шахи, шахмати та ін.)

13 серпня  розпочалися змагання крос-походу з етапами по програмі гри „Сокіл” („Джура”). У цей день джури змагалися на комплексній командній туристсько-спортивній смузі перешкод  „Козацький шлях”.У другій половині дня проводились змагання у конкурсній програмі. Конкурс „Пластун” – квестові інтелектуальні змагання по історії України, українського війська, сучасних Збройних сил України дали можливість учасникам продемонструвати свої інтелектуальні досягнення. Кращими знавцями історії України, українського війська, сучасних Збройних сил України виявилися вихованці рою „Верховинці”. Також у цей день був проведений конкурс „Розвідник”.

14 серпня   всі учасники наметового таборування Всеукраїнського онлайн-огляду підсумкових таборувань куренів (роїв) гри „Сокіл” („Джура”) брали участь у майстер-класі з кидання гранати в бойовій обстановці у повному бойовому обмундируванні та завдань по медичній підготовці. У другій половині дня джури змагалися у  стрільбі з пневматичної зброї по мішені, у перетягуванні линви.

Також насичена програма дня включала ще один приємний сюрприз, а саме посиденьки біля вогнища (дискотека), де всі учасники показали свої танцювальні здібності й співочі таланти.  Щире виконання не тільки сучасних, але і патріотичних пісень, натхненність вихованців, стали неочікуваною родзинкою у напруженому дні.

До завершення гри, тобто 15 червня, рої змагалися у конкурсі з подолання смуги перешкод. На урочистому закритті всіх учасників наметового таборування було нагороджено грамотами Закарпатського центру туризму, краєзнавства , екскурсій і спорту учнівської молоді.

Тож побажаємо учасникам Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  „Сокіл” („Джура”) успіхів і наполегливої боротьби у наступних змаганнях, хорошого настрою і чудових вражень.

Відео-матеріал онлайн таборувань куренів гри "Джура"

 Брезинська-Вовканич Іванна Михайлівна

 методист туристсько-краєзнавчого відділу

Закарпатського центру туризму, краєзнавства,

екскурсій і спорту учнівської молоді.