19-11-2019

Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді „Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”

15-17 листопада 2019 року в місті Косові Івано-Франківської області відбулася Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді „Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”

Організаторами заходу були Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Івано-Франківський обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді. Конференція проводилася з метою виховання ціннісного ставлення особистості до етнокультурної спадщини українського народу; формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних цінностей нашого народу. Організатори конференції поставили перед собою наступні завдання:

- популяризація краєзнавчих знань про етнокультурну України; виявлення та підтримка обдарованих вихованців, створення умов щодо стимулювання їх подальшої дослідницької діяльності; формування активної громадянської позиції щодо збереження обʼєктів матеріальної культури;

- зміцнення дружніх творчих звʼязків між дітьми та молоддю, педагогами, науковцями областей України.

На конференцію приїхали близько 70 вихованців та біля 120 усіх учасників з різних куточків нашої Батьківщини:Запоріжжя, Миколаєва, Полтавщини, Волині, Івано-Франківщини, Луганська та ін. Закарпаття представляла вихованка Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Садовська Діана. Вона презентувала творчий доробок „Обавська хата та інтерʼєр. Предмети народного вжитку ХVІ-ХХ століття”. Програма конференції була цікава, корисна і пізнавальна. Для учасників були організовані екскурсії в Косівський музей декоративно-ужиткового мистецтва Гуцульщини, до робітні майстрів народно-прикладного мистецтва, в Музей народного мистецтва М.Струтинського, в Садибу святого Миколая, в Інститут Декоративно-прикладного мистецтва.

Наша Батьківщина має мальовничу, неповторну, красиву природу, значні матеріальні і трудові ресурси, славну історію, багату традиціями культуру. Учасники Всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції обмінялися досвідом, набули практичних навичок, вправлялися в ораторському мистецтві. Конференція пройшла на високому рівні.

Всі учасники конференції набули неоціненний досвід, який обов’язково знадобиться у подальшій науково-дослідній роботі, та незабутні позитивні враження від поїздки.

Методист ЗЦТКЕСУМ Брезинська-Вовканич І.М.