30-08-2021

Всеукраїнська акція вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України «Сонях пам’яті»

Закарпатський центр туризму приєднався до проведення Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях», який визначено символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, і означає відродження з найменшого чорного зернятка, як української землі, нового життя. Сонях пам'яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України, з чорним, як українська земля, зернятком, що обов'язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити.

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції, відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях повинен бути тим символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Вшанування відбувалося впродовж трьох днів і проходило по території Закарпатської області. Гуртківці Закарпатського центру туризму відвідали пам’ятні місця та визначні пам’ятки нашого краю, покладали квіти, запалювали свічки, прибирали та облагороджували території пам’ятників, відвідали меморіали та здійснили екскурсію до військової частини, що дислокується в Ужгороді.

     27 cерпня 2021 року між вихованцями  гуртків «Опришки» (керівник Маркович М.І) та «Екологічне краєзнавство» (керівник Беца І.І.) відбулися змагання, присвячені Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Гуртківці  мали змогу показати свою силу, спритність, вміння. Учасники гри хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за Незалежність та Соборність нашої держави.

28 серпня 2021 року вихованці гуртка  «Пішохідний туризм» та «Географічне  краєзнавство»  під керівництвом  керівника гуртків Лариси Попович здійснили сходження на вершину Тупий, де було  вшановано хвилиною мовчання наших полеглих героїв. На вершині підняли державний прапор та заспівали державний гімн. А також вихованці поклали квіти, запалили свічки, прибирали та облагородили територію пам'ятника захисників-визволителів, що в Хустському районі,

Вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» (керівник Кононенко О.В.) відвідали Пагорб Слави в Ужгороді та поклали квіти на могили воїнів, що віддали своє життя в боротьбі проти російських агресорів під час війни на сході України. Захід був приурочений до сьомої річниці трагедії під Іловайськом. Керівник гуртка ознайомила вихованців з короткою історією російсько-української війни, розповіла про окремих героїв цієї війни, похованих на Пагорбі Слави.

З нагоди відзначення пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України вихованці гуртка „Екологічне краєзнавство” (керівник Малик Ю.А.) здійснили одноденний похід на гору Плішка (670 м н.р.м.), що в Ужгородському районі. Наприкінці подорожі, як завжди у піднесеному настрої, усі дійшли згоди, що ми живемо в дивовижному краї, який вписав вагому сторінку в історію українського державотворення, сторінку незламності українського духу, де прекрасне – поруч. 

29 серпня  керівник гуртків Барна І.В. провів зі своїми вихованцями з гуртка військово-патріотичного виховання «Верховинці» патріотичний захід «Герої не вмирають».  Гасло вельми промовисте, адже доки пам’ятаємо, доти герої житимуть у наших серцях. Діти облагородили територію біля пам’ятника воїнам-односельцям, які загинули в боях за Україну, поклали квіти.

 До Всеукраїнської акції «Сонях пам’яті» гуртківці гуртка «Спортивне орієнтування»  (керівник Більце Ю.І.)  провели забіг «Вшановуємо героїв, які полягли під час Іловайського котла». Юні гуртківці пробігли понад 10 кілометрів лісовим масивом «Шахта» Ужгородського району зі знаком соняшника – символом Всеукраїнської акції. Адже саме він символізує і є нагадуванням про ті страшні для нашої держави події.