14-06-2022

Колишні вихованці Закарпатського центру туризму захищають Україну від рашистів

З 2014 року український народ веде війну проти нацистської росії, верхівка якої на чолі з сучасним Гітлером-путіним не може змиритися з існуванням незалежної України. Керівники гуртків ЗЦТКЕСУМ із самого початку агресії проти нашої держави проводять велику національно-патріотичну роботу зі своїми вихованцями: організовують зустрічі з учасниками бойових дій, здійснюють екскурсії до військових частин на території нашої області, вшановують пам’ять загиблих захисників, покладаючи квіти на їх могили на Пагорбі Слави в Ужгороді, проводять різноманітні змагання, конкурси, присвячені героям війни на Сході нашої держави. У Закарпатському центрі туризму завідувачем організаційно-масового відділу працює учасник ООС (АТО) Андрій Петрович Більце, який неодноразово під час зустрічей із вихованцями гуртків ділився з ними спогадами про участь у бойових діях з російськими загарбниками. Біографія Андрія Петровича стала прикладом патріотизму для гуртківців ЗЦТКЕСУМ. Зараз Андрій Більце знову в лавах ЗСУ стоїть на захисті незалежності та територіальної цілісності України.

Коли 24 лютого 2022 року росія почала ескалацію проти нашої держави, багато вихованців гуртків Закарпатського центру туризму стали на захист Батьківщини, частина з них добровільно вступила до лав Територіальної оборони, а деякі вже проходили службу в лавах ЗСУ. Зокрема, лейтенант Аліса Хрустальова, заступник командира роти 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Галицького, випускниця Ужгородської ЗОШ №9,  понад п’ять років займалася в гуртках Закарпатського центру туризму під керівництвом Мазура В.Б. Вона брала активну участь у різноманітних конкурсах, екскурсіях, змаганнях, походах. Аліса влітку 2021 року закінчила Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Із самого початку російської агресії брала активну участь у бойових діях проти окупантів у районі м.Попасна Луганської області. Указом Президента України № 379/2022 від 31 травня 2022 року ”За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” лейтенанта Хрустальову Алісу Вікторівну нагороджено орденом ”За мужність” ІІІ ступеня. Зараз Аліса продовжує воювати проти рашистів.

З активізацією наступу росії на Україну проявив свій патріотизм колишній вихованець гуртків ЗЦТКЕСУМ Віктор Понзель. У кінці лютого 2022 року він добровільно вступив до лав Територіальної оборони нашого міста, а з квітня брав активну участь у боях проти російських загарбників на території Луганської області. Захищають Україну від московитів і інші колишні вихованці наших гуртків, які з метою безпеки не дали згоду на публікацію своїх імен.

Активна участь вихованців Закарпатського центру туризму у війні проти російських загарбників свідчить про їх високий рівень патріотизму, небайдужість до долі нашої Батьківщини, високий особистий героїзм.

 Перегляд матеріалів в Facebook