23-11-2022

Вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» побували на екскурсії в археологічному музеї УжНУ та випробували себе у цікавій професії реставратора

Спочатку на юних відвідувачів чекала ознайомча екскурсія, яку проводив кандидат історичних наук, доцент, директор музею Володимир Мойжес. Пан Володимир розповів про основні історичні періоди, які представлені у музеї, про артефакти,  знайдені на території нашого краю, про городища та замки, що не збереглись до наших днів. Також вихованці Закарпатського центру туризму мали унікальну можливість потримати в руках справжній меч середньовічного лицаря. На здивування гуртківців, він виявився досить легким.

Та найцікавіше очікувало юних майбутніх екскурсоводів далі. Після екскурсії вихованці потрапили до реставраційної майстерні археологів, де на них чекав ексклюзивний майстер-клас. Під керівництвом Володимира Мойжеса гуртківці вчилися правильно підбирати та склеювати деталі пошкоджених кахлів 16 ст., робити зліпки та переносити їх на поруйновані частинки, а потім, працюючи з гіпсом та інструментами, відновлювати деталі, яких не вистачає давньому артефакту.

Учасники захопливого дійства на власному досвіді переконалися, що робота реставратора не така й проста та вимагає терпіння і знань, аби в процесі не нашкодити знахідці. Добряче забруднившись, але здобувши нові надзвичайно цікаві знання, дітки з гуртка «Юні екскурсоводи» були дуже задоволені візитом до археологічного музею УжНУ.

Керівник гуртка Юліанна Малик

Перегляд матеріалів в Facebook