04-06-2021

Відкрита екскурсія до Невицького замку, яку провів методист ЗЦТКЕСУМ Олександр Дзембас, зацікавила усіх поціновувачів європейської історії

3 червня 2021 року методист Закарпатського центру туризму  Олександр Дзембас провів для вихованців гуртків Закарпатського центру туризму, школярів Ужгорода та району, а також для всіх бажаючих відкрите тематичне заняття (екскурсію) у Невицькому замку на тему «Юрій ІІІ Другет та його роль у європейській історії». Цікавий захід зібрав понад двісті екскурсантів різного віку.

Олександр Васильович ознайомив присутніх, а їх зібралось на такий цікавий захід понад 200 осіб, із результатами реставрації замку, які сприятимуть збереженню цього історичного об’єкта від руйнування. Він також розповів про історію замку, описав цікаві історичні події, пов’язані з минулим твердині над Невицьким. Свою розповідь відомий археолог доповнював цікавими фактами із життя родини Другетів, яка була володарем замку впродовж декількох століть. Олександр Дзембас також відповів на численні запитання екскурсантів.

Вихованці гуртків Закарпатського центру туризму із захопленням оглянули відреставровані споруди замку, в яких досі витає дух старовини і які завжди викликають зацікавлення. Саме завдяки таким екскурсіям  поглиблюються знання про минуле нашого краю, розвивається позитивний інтерес до історії Закарпаття, розширюються світоглядні обрії юних краєзнавців.

Методист Мазур В.Б.