17-02-2022

Вебінар для відповідальних за проведення етапів гри «Сокіл» («Джура») відбувся у Закарпатському центрі туризму

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (директор Марина Мошак) 17 лютого 2022 року відбувся вебінар для відповідальних за проведення шкільного та І (міського, в ОТГ, районах) етапу гри «Сокіл» («Джура») в 2021/2022 н.р. на Закарпатті. Зареєструвалося 100 учасників.

Начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Євген Грабар ознайомив з нормативно-розпорядчими документами щодо гри «Сокіл» («Джура»). Наголосив на важливості впровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у всіх територіальних громадах нашого краю.  Повідомив, що цього року впроваджуватиметься експериментальний проект в Мукачівському районі, в котрому братиме участь частина територіальних громад, що планує проведення І етапу гри «Сокіл» («Джура») (районного).

Заступник начальника управління – начальник відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Ірина Савченко повідомила про Школу виховників джур, проходження якої заплановане на травень з наданням відповідного сертифіката усім, хто успішно її закінчить.

Методист Закарпатського центру туризму, секретар обласного штабу  Мирослава Білей зробила аналіз підготовки до початкових етапів гри «Сокіл» («Джура») в розрізі ОТГ Закарпатської області.  Також вперше обласний штаб гри «Сокіл» («Джура») започаткував такий метод визначення фахової підготовленості відповідальних за проведення етапів гри в ОТГ, як анкетування. Аналіз надісланих анкет виявив як позитивну, так і негативну динаміку щодо поінформованості відповідальних у впровадженні гри в окремих територіальних громадах.

Ігор Ігнатович, офіцер відділу призову сектору комплектування Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Збройних сил повідомив, що цьогоріч усім опорним школам Закарпаття буде видано комплект військової зброї, боєприпасів та обладнання для фахової підготовки школярів під час навчання предмету «Захист України», що стане фундаментом для засвоєння навичок, необхідних для участі у грі «Сокіл» («Джура»).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Закарпатського центру туризму Оксана Пецкович  наголосила, що національно-патріотичне виховання,  перш за все, – це щоденна системна робота, яка  повинна проводитися на рівні закладів освіти. Саме дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») надає можливість активно залучати молодь до заходів, що дають змогу привернути увагу до проблем становлення нашої державності, боротьби за незалежність, відновлення та збереження історичної пам’яті та надбань народу, формуванню у дітей глибокої любові до української нації. Щодо участі школярів молодшої вікової групи у конкурсі «Котигорошко», який відбувається у вигляді написання і представлення звіту про роботу рою, то у конкурсі беруть участь козачата, «новаки» 6 – 10 років, а І регіональний (заочний) підсумковий етап проводиться у квітні. При складанні звіту також необхідно звернути увагу на типові помилки, яких досить часто припускаються автори звітів про роботу роїв. Конкурс – це конкурс звітів про роботу роїв впродовж року. Але багато хто з керівників роїв робить опис виконаної доброчинної справи. Тож складається враження, що робота у рої не ведеться, а участь у доброчинній справі була випадковою або планувалась виключно для відображення у звіті.

Завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ, головний суддя ІІ (обласного) етапу гри, учасник російсько-української війни Андрій Більце ознайомив з правилами проведення таборувань, звернув увагу на адаптацію умов гри до шкільних чи початкових етапів.

Організатори вебінару акцентують на більш активній роботі відповідальних за проведення гри в ОТГ задля якісного і успішного впровадження національно-патріотичного виховання в кожному закладі освіти Закарпатської області.

До обговорення питань національно-патріотичного виховання долучилися працівники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Дуб та Василина Кузьма.

Число слухачів, котрі взяли участь у онлайн-вебінарі, підтвердило важливість популяризації військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на Закарпатті. Відповіді на всі питання щодо цієї гри можна знайти на сайті Закарпатського центру туризму www.centour.uz.ua у розділі Гра «Сокіл» («Джура»).

Також доступні такі ресурси: сторінка Джура у Фейсбуці, у телеграм-каналі Джура-перший.