25-02-2019

В Ужгороді відбувся зимовий чемпіонат Закарпатської області зі спортивного орієнтування, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні та п’ятій річниці Революції Гідності

Відповідно до Плану роботи Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді на 2018/2019 навчальний рік та з метою подальшого розвитку спортивного орієнтування і його популяризації на Закарпатті, широкого залучення дітей та учнівської  молоді  до занять фізичною культурою та спортом, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, їх підготовки до захисту України, підвищення рівня спортивної майстерності гуртківців, відбору кандидатів до складу збірної команди Закарпатської області для участі у всеукраїнських змаганнях, моніторингу якості роботи керівників гуртків Закарпатського центру туризму 23 та 24 лютого поточного року в Ужгороді відбувся зимовий чемпіонат області зі спортивного орієнтування, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні та п’ятій річниці Революції Гідності.

Захід зібрав майже 200 учасників  – представників з Ужгорода та Іршави, Ужгородського, Хустського, Іршавського районів, спортивних клубів та обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів. Погода обидва дні сприяла проведенню змагань, що дозволило юним спортсменам показати гідні результати.

Ветеран спортивного орієнтування Сас К.Ф. урочисто відкрив обласний чемпіонат, учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять  Героїв Небесної Сотні.

В перший день на надкоротких дистанціях (протяжність в залежності від вікової групи від 500 м до 2,5 км) змагалися спортсмени у лісовому масиві „Шахта”.

Серед дівчаток вікової категорії 10 років перемогу одержала Бубряк Софія, другу та третю сходинки посіли Бубрак Олександра та Дранчак Катерина (всі представниці м.Ужгорода); у хлопців серед цієї ж вікової групи перемогу святкував Юхимчук Марко з  Іршави, Мокін Микола з Ужгорода став другим і трійку замкнув Савко Іван  з Малораковецької ЗОШ Іршавського району.

У групі учасників 12 років серед дівчат першість виборола Захарова Катерина (КСО „Максимум”), на другому та третьому місцях – представниці гуртка „Патріот” – Роганова Ірина та Носова Таісія; у хлопців перше місце посів Мельзаковський Олександр (КСО „Максимум”), друге місце – Губений Себастян, третє – Каленський Максим (обидва з команди „Медіатор”).

Група 14 років виявила призерів серед дівчат: чемпіонкою стала Дранчак Крістіна, другою – Піскова Анастасія (обидві КСО „Максимум”), третьою Трикур Владислава (м. Іршава); у хлопців перемогу святкував Богачов Юрій (КСО „Максимум”), друге місце за Кононовим Денисом (КСО „Максимум”), третє у Павлюленця Юрія (гурток „Патріот”).

У спортсменів 16 років дівчата зайняли п’єдестал таким чином: Вовканич Катерина (КСО „Максимум”) стала першою, її одноклубниці – Олексій Євгенія та Желізняк Вікторія  вибороли відповідно  друге  та третє місця; серед юнаків перемогу одержав Пеприк Олег з Ужгорода,  другу та третю сходинки посіли Брилинський Любомир (КСО „Максимум”) і Клюса Іван (м. Іршава).

У групі учасників юніорів – еліти першість виборола  Макареня Діана (м.Ужгород) та Касьянов Олександр  (КСО „Максимум”).

Другого дня змагань на довгих дистанціях учасники змагались вулицями обласного центру.

Серед дівчаток 10 років перемогу одержала Дранчак Катерина (КСО „Максимум”), другу та третю сходинки посіли Бубряк Софія та Количева Маргарита  (всі представниці м.Ужгорода); у хлопців серед цієї ж вікової групи перемогу святкував Поляков Арсен (м.Ужгород), Мокін Микола з Ужгорода став другим і трійку замкнув Савко Іван  з Малораковецької ЗОШ Іршавського району;

У групі учасників 12 років серед дівчат першість виборола Шпінь Уляна (КСО „Максимум”), на другому місці – представниця гуртка „Патріот”  Роганова Ірина на третьому – Захарова Катерина; у хлопців І місце посів Мельзаковський Олександр (КСО „Максимум”), ІІ місце – Губений Себастян та ІІІ місце – Коврей Максим (обидва з клубу „Медіатор”).

Найчисельніша група спортсменів 14 років визначила своїх переможців, якими стали серед дівчат Піскова Анастасія – перше місце, Сітар Кристина стала другою та Дранчак Крістіна замкнула трійку призерів (всі представниці КСО „Максимум”), а серед хлопців також їх одноклубники – Богачов Юрій став переможцем, другу та третю сходинку відповідно посіли Кононов Денис та Семйон Богдан.

У спортсменів 16 років дівчата зайняли п’єдестал таким чином: Желізняк Вікторія  (КСО „Максимум”) стала першою, її одноклубниці – Вовканич Катерина та Олексій Євгенія та вибороли відповідно  друге  та третє місця; серед юнаків перемогу одержав Пеприк Олег з Ужгорода,  другу та третю сходинки посіли Брензович Ростислав та Брилинський Любомир (КСО „Максимум”).

Серед найдосвідченішої категорії учасників – еліти юніорів перемогу святкувала Янчук Юлія (м. Ужгород), друга - Калинич Вікторія (ОДЮСШІ) та Макареня Діана (м.Ужгород), а у юнаків це Василина Андрій, другий Желізняк Олександр (обидва КСО „Максимум”) та третій Французов Владислав (м.Ужгород).

Бажаємо всім учасникам нових перемог!