11-06-2021

В інструкторський похід, присвячений 25-річчю Конституції України, котрий проліг гірським масивом Полонина Боржава, вирушили педагогічні працівники ЗЦТКЕСУМ

Із 7 по 9 червня 2021 року для       керівників гуртків та методистів Закарпатського центру туризму було організовано навчально-тренувальний інструкторський похід. Підвищити свою професійну майстерність та фаховий рівень вирішили найбільш фізично та морально підготовлені для випробувань горами педагогічні працівники ЗЦТКЕСУМ.  

Очолив туристську групу досвідчений туризмознавець, методист Закарпатського центру туризму Ростислав Глеба, котрий дослідив кожен куточок Закарпаття і знає ледь не кожну стежку нашого чудового краю. Маршрут було обрано не з найлегших, і проходив він цього разу Боржавським хребтом.

1 день: група стартувала з м.Міжгір`я –перехід до  гори г.Менчул ( 1248 м) – траверс Полонини Кук – г.Кам`янка – ночівля на перевалі Присліп (938 м). 

2 день: траверс г.Ополонок – г.Звір (1115 м)  – г.Кругла (1209м) –  г.Кичера (1257м) – г.Широкий Верх (1257м) – г.Граб (1378м) – г.Жид-Магура (1517м) – г.Гимба (1491м) – г.Великий Верх (1598м) – ночівля під г.Плай (1331м)

3 день: спуск в селище Воловець.

За 3 дні інструкторського походу група пройшла майже 45 км, наполегливо долаючи виснажливі підйоми і круті спуски. Більшість учасників проходила цей маршрут уперше, тож було важко, але кожна подолана вершина додавала неймовірного відчуття щастя. На шляху траплялося все, без чого не відбувається майже жоден похід: дощ, вітер, палюче сонце, потічки на крутосхилах, ділянки снігу з льодом на вершинах. А ще неймовірне зоряне небо під час ночівлі у мальовничому місці і схід сонця з хмаринами десь там унизу. А ароматний чай з медом від керівника групи Ростислава Глеби, печена картопля з бринзою, як же без них у поході?!

Полонина Боржава неймовірна гарна. Її вражаючі краєвиди зачаровували, і доводилося лише вертіти головою, щоб встигнути намилуватись усім, що траплялось на очі.

Маршрут здолали усі, і тепер кожен учасник може провести цими неймовірними за красою місцями свою туристську групу. Тож головної мети навчально-тренувального інструкторського походу для педагогічних працівників Закарпатського центру туризму щодо підвищення професійної майстерності досягнуто!