07-10-2019

Ужгородський замок — скарбниця історії Закарпатського краю.

Юні гуртківці Закарпатського центру туризму, вихованці гуртка „Козачата” (керівник Хаща Л.М.) здійснили екскурсію до легендарного Ужгородського замку, в якому розмістився Закарпатський краєзнавчий музей. Діти з цікавістю розглядали статую міфічного Геракла, на якій зображено його перемогу над багатоголовою Гідрою (змією), статую провідника померлих душ Гермеса (також за мотивами грецької міфології). Школярам виявилася цікавою й бронзова скульптура птаха турула (сокола), який пов’язаний із легендою про визвольну боротьбу. Але найбільше емоцій викликало відвідування підземелля зі знаряддями для тортур, які здались дітям дуже моторошними.

У приміщенні палацу Ужгородського замку сьогодні діє Закарпатський краєзнавчий музей. Тут безліч просторих експозиційних залів, кожен з яких можна назвати окремим музеєм у музеї. Один розповідає про природу краю від найдавніших часів, інший – показує красу національного одягу місцевих українців, третій – розказує про національні музичні інструменти, є й присвячений історії династій, які правили замком. І все це складає величезну історичну картину, споглядання якої збагачує духовно та інтелектуально. Гуртківці з цікавістю розглядали експонати музею, у них виникало безліч запитань, на які давали відповідь керівник гуртка та музейні працівники.

Дізнавшись багато нового, вдосталь помилувавшись красою замку та краєвидом з його мурів, гуртківці стомлені, проте задоволені, повернулися додому.