09-03-2021

Ужгородський замок привідкрив свої таємниці гуртківцям Закарпатського центру туризму

5 березня 2021 року керівник гуртків Закарпатського центру туризму Віктор Мазур провів для своїх вихованців екскурсію до Ужгородського замку.

Першим цікавим об’єктом на шляху до замку став сквер Марії Терезії, який знаходиться біля Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору. Віктор Борисович розповів учням про австрійську імператрицю, яка доклала значних зусиль для розвитку освіти в нашій Срібній Землі. Дітки ознайомилися з біографіями історичних осіб, барельєфи яких знаходяться у сквері: святого Іштвана, Карла Роберта, Філіпа Другета, Андрія Бачинського. Їхня діяльність була пов’язана з розвитком нашого краю та міста на певних історичних етапах.

Перед входом до замку керівник гуртка «Історичне краєзнавство» ознайомив учнів з короткою історією Ужгорода та його головної цитаделі. На території замку учасники екскурсії оглянули скульптури Геракла, бога торгівлі Гермеса та орла Турула, який є символом угорського народу. Згідно легенди, цей орел вказав угорцям шлях на їхню історичну батьківщину – долину Паннонії. Цей же орел у вирішальний момент битви угорців проти австрійців у 1703 році приніс меч керівнику антигабсбурзького повстання князю Ференцу Ракоці ІІ.

Гуртківці також оглянули бастіони замку та фундамент церкви святого Георгія, де під час літніх канікул у 2018 та 2019 роках проводив розкопки із своїми вихованцями керівник гуртків «Археологічне краєзнавство», методист ЗЦТКЕСУМ Олександр Дзембас.

В приміщенні Ужгородського замку Віктор Мазур провів екскурсію експозиційними залами, де дітки мали можливість побачити військове озброєння, природу, рослинний та тваринний світ Закарпаття, дізнатись подробиці життя нашої області в міжвоєнний період. Викликала цікавість  експозиція, присвячена відомому краєзнавцю, етнографу, археологу, засновнику музейної справи в нашому краї Тиводару Легоцькому, а також нова експозиція, до якої увійшли артефакти, знайдені під час археологічних експедицій на території замку у 2018 – 2019 роках.

Під час екскурсії вихованці гуртка отримали багато цікавої інформації про історію Закарпаття, Ужгорода, відомих історичних діячів.

Мети краєзнавчого заходу досягнуто, гуртківці Закарпатського центру туризму поглибили свої знання про минуле нашого краю, зацікавились історією Закарпаття, оглянули нові експозиції замку. Екскурсійна форма навчально-виховного процесу якнайкраще сприяє засвоєнню нових знань, пізнанню історії, цікавих фактів і відомостей, позитивному сприйманню навколишньої реальності. Завжди цікаво зануритись углиб віків і в порівняльному аналізі побачити, як жили покоління наших далеких і не дуже предків.