22-11-2022

Україна – територія Гідності й Свободи! Вистояли крізь століття! Переможемо у війні! Низка патріотичних заходів відбулася в Закарпатському центрі туризму з нагоди відзначення важливого національного свята України

21 листопада Україна відзначила 9-ту річницю Революції гідності. Безсумнівно, це є історичний день. Особливо тепер, в умовах повномасштабного військового вторгнення росії, яка прагне захопити наші землі й позбавити українців права обирати власне незалежне майбутнє, День Гідності та Свободи набуває особливого значення!

Цього дня ми згадуємо всіх, хто присвятив себе боротьбі за саме існування українського народу! Адже українці продемонстрували всьому світу, що хочуть бути вільними і мати власну незалежну державу. На жаль, ми платимо за це право велику ціну. Але саме зараз пишеться нова сторінка історії України, тяжка і кривава, але незламна і чесна!

Вихованці гуртка «Верховинці» Закарпатського центру туризму (керівник Іван Барна), котрі здобувають позашкільну освіту при Колочавському закладі освіти,  взяли участь у заходах, присвячених Дню Гідності і Свободи. Спочатку діти переглянули відеоматеріал хронологічних подій, які відбувалися на Майдані у Києві в той період. Вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання. Потім гуртківці взяли участь у онлайн-вікторині, за підсумками якої продемонстрували глибокі знання з нової історії нашої незалежної держави.

Окрасою патріотичного заходу стало декламування віршів українських поетів.

Вихованці гуртків "Екологічне  краєзнавство"  та «Козачата» (керівник Аделіна Касинець), котрі навчаються в Порошківському освітньому закладі, уважно слухали про хронологію подій Революції гідності та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Люди, обурившись таким рішенням влади, вийшли на майдан Незалежності в Києві. На жаль, Революція гідності за кілька років переросла у війну на сході України.

Минають роки від тих трагічних подій на Майдані, але Небесною Сотнею не закінчились страждання для України. Сьогодні йде боротьба  світла з темрявою, добра зі злом.

Українці захищають рідну землю від ворога, вони віддають найдорожче у цій боротьбі – власне життя.

До відзначення Дня Гідності й Свободи долучилися також вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Екологічне краєзнавство» (керівник Марина Добромільська) з Білківського закладу освіти та гуртківці «Пішохідного туризму» й «Історичного краєзнавства», котрі здобувають позашкільну освіту при Малораковецькій гімназії та Малораковецькому ЗЗСО (керівники Лариса Попович і Тетяна Староста). Юні закарпатці майстрували власноруч символи української державності – тризуб та прапорці, малювали, вирізали, робили аплікаційні вироби на патріотичну тематику. Кожне подібне заняття сприяє глибшому розумінню ціни нашої свободи, вчить молодь любити свою землю, мову, віру. Бути розумним, сильним, стійким духом – значить бути Захисником, здатним стати на сторожі свого роду і своєї землі.

Гуртківці Закарпатського центру туризму щиро вітають учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції гідності та сьогодні мужньо боронить рідну Україну від фашистських потвор. Лише в єдності дій можна досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної і демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

 Віримо у перемогу!

Україна територія Гідності і Свободи!

Перегляд матеріалів в Facebook