20-05-2019

Участь вихованців Закарпатського центру туризму у відзначенні Міжнародного дня музеїв

Рішення про святкування Міжнародного дня музеїв було прийнято у 1977 році, коли у Москві проходила 11 конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM). Тоді ж запропоновано й девіз свята „Музеї – важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами”. З того часу цей день святкують щорічно 18 травня.

Взяли участь у святкуванні Міжнародного дня музеїв й гуртківці ЗЦТКЕСУМ. Мета заходів: виховання в учнів історичної пам’яті, позитивного інтересу до минулого, ознайомлення з історичними, етнографічними, фольклорними, природничими та мистецькими експонатами.

Вихованці гуртків „Археологічне краєзнавство” (керівник Дзембас О.В.), „Пішохідний туризм” (керівник Захарова О.А.) та „Історичне краєзнавство” (керівник Мазур В.Б.) 18 травня 2019 року здійснили екскурсії до Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького та до Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Гуртківці оглянули експозиції, присвячені трагічним подіям останніх років – Революції Гідності та війні на сході України. Також діти відвідали музей, де представлені знаряддя катування, які використовувалися в добу середньовіччя, оглянули експозицію стародавньої зброї. Великий інтерес викликав у школярів розділ музею, присвячений рослинному та тваринному світу Закарпаття. Гуртківці також оглянули нові експозиції музею, зокрема, артефакти, які були знайдені на території Ужгородського замку учасниками археологічної експедиції влітку 2018 року. На території музею-скансену школярі ознайомилися з умовами життя та побуту наших земляків у XVIII – XIX століттях, оглянули родинний будинок відомого вченого-славіста Юрія Гуци-Венеліна, кузню, школу та церкву з с.Шелестова.

15-го травня 2019 року з нагоди святкування Міжнародного дня музеїв  вихованці гуртка „Пішохідний туризм” (керівник Дутка М.М.) завітали до історико-краєзнавчого музею в м.Іршаві. Протягом багатьох років гуртківці відвідували цей заклад, адже тут зібрані і представлені результати багаторічної роботи не одного покоління істориків. Завжди з великим бажанням нас зустрічає директор музею Світлинець А.А. Цього разу він поділився з нами своїми новими знахідками. Зараз Андрій Андрійович готує новий стенд „Голокост на Іршавщині. 1944”. Керівник музею показав вихованцям зібрані матеріали і розповів про деякі цікаві факти того часу. Дякуючи таким небайдужим ентузіастам ми знаємо історію рідного краю.

До Міжнародного дня музеїв керівник гуртків „Юні туристи-краєзнавці” та „Екологічне краєзнавство” (керівник Пацкан В.М.) разом зі своїми вихованцями відвідали музей „Вишите життя на полотні” в с.Данилово та  дерев’яну Миколаївську церкву, засновану 1779 року. Гуртківці  ознайомилися з експонатами культурної спадщини мешканців нашого краю, були вражені побаченим під час екскурсії.

Відвідування історичних, краєзнавчих, етнографічних музеїв різних профілів дає можливість школярам поповнити свої знання з історії, культури, археології, народознавства, дізнатися, як жили, чим займалися наші предки. Такі екскурсії сприяють патріотичному та естетичному вихованню підростаючого молодого покоління.