30-07-2021

Участь у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

З 19 до 29 липня 2021 року на території Чернівецької області проходив ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) „Джура 2021: Буковинська січ”. Участь у зазначеному всеукраїнському заході взяв рій ,,Королівська гвардія” Королівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №1 Королівської селищної ради Берегівського району. В ході гри джури познайомились з джурами з інших реніонів України, історією Буковини та відвідали три чудових міста - Хотин, Вижниці і Чернівці.  На Буковину з’їхалися найкращі команди із 24 областей України.

Керівники команди Анатолій Яковлев, вчитель фізичної культури Королівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів №1, та Андрій Більце, завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, провели з роєм навчальні тренування, спонукаючи дітей до досягнення хороших результатів, виховуючи в них моральні та вольові якості згідно з Кодексом лицарської честі учасника гри  „Сокіл” („Джура”) і формуючи необхідні знання, вміння та навички.

Під час всеукраїнського  етапу гри „Сокіл” („Джура”) учасники рою ,,Королівська гвардія” досягли неабияких результатів. Зокрема, вибороли кубок за третє місце у змаганні „Метання гранати”. Крім того, закарпатські „джури” увійшли до шістки найкращих команд.

У рамках всеукраїнського етапу гри „Сокіл” („Джура”) проведено ряд різноманітних виховних, інформаційних, культурно-масових заходів для „джур”. Зокрема, була організована екскурсію по музею Вижницького коледжу декоративно-прикладного мистецтва, де виставлені чудові дипломні роботи колишніх студентів, зібраних за багато років існування музею.

А також майстер-клас від народної майстрині Галини Олійник, яка є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Її роботи увійшли до „Книги рекордів України” – найбільша булава та найбільший бунчук. Пані Галина показала джурам, як створюються роботи із художнього різьблення та які інструменти для цього необхідні.А інкрустації виробів від помічниці та доньки пані Галини, студентки Вижницького коледжу прикладного мистецтва, Антоніни Бенько. Різьблені роботи майстрині викликали повний захват юнацтва і старшини, особливо, коли діти побачили, яка кропітка це робота. Також джури змогли зробити на пам'ять браслетики дружби. Усі ці заходи сприяли поглибленню знань з історії українського козацтва, національно-патріотичному вихованню майбутніх захисників нашої держави.

Участь представників нашої області у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) сприяє залученню до цієї гри шкільної молоді Закарпаття, їх національно-патріотичному та фізичному вихованню, готує їх до почесного обов’язку захисника України.

Юні „джури” показали високий рівень підготовки, знайшли нових друзів, мали змогу поспілкуватися, набули корисний досвід та гідно представили свій край.