17-07-2019

Участь команди гуртківців Закарпатського центру туризму у Чемпіонаті України з велосипедного туризму

У період з 07 до 16 липня 2019 року в с.Красногорівка Білоцерківської ОТГ Полтавської області проходив Чемпіонат України серед юнаків з велосипедного туризму. Нашу область на цих змаганнях представляла команда Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій  і спорту учнівської молоді, до якої ввійшли  шість вихованців гуртків „Спелеотуризм” (керівник Монич О.О.) та „Спортивне орієнтування” (керівник Більце А.П.). Очолили  делегацію методист ЗЦТКЕСУМ Р.Глеба та керівник гуртків Г.Фечо.

У чемпіонаті взяло участь 13 команд велосипедистів. До програми змагань входили: комплексна дистанція (складалася з трьох етапів); „Велоралі”; смуга перешкод. Найбільшого успіху  команда Закарпатської області досягла на смузі перешкод, де вона посіла ІІ місце. До складу команди у цьому виді змагань увійшли: Олександр Руцинський, Микола Худик, Дмитро Ігнатиш та Олександр Желізняк. Смуга перешкод  складалася з восьми етапів: встановлення намету, подолання колоди, рух по бездоріжжю, подолання рову та валу, спуск та підйом, згортання намету та інші.

У змаганні „Велоралі” наші вихованці були сьомими. Цей вид змагань був найскладнішим.  Він складався з десяти етапів, з яких найважчими були: переправа по колоді, подолання піщаної ділянки, ремонт велосипеда, тести по наданню першої долікарської допомоги, встановлення намету та кипятіння води. Довжина дистанції „Велоралі” становила понад сорок кілометрів.

Дистанції всіх видів змагань вимагали значних навичок та вмінь від їх учасників. Чемпіонат пройшов на високому організаційному рівні, що позначилося на настрої спортсменів.

Участь у таких змаганнях сприяє популяризації велосипедного виду спорту, веденню здорового способу життя  в учнівської молоді, сприяє формуванню навичок командної роботи.