15-05-2019

Участь гуртківців ЗЦТКЕСУМ у заходах до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 та 9 травня 2019 року в Україні відбувалися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цих заходах активну участь взяли вихованці гуртків Закарпатського центру туризму. Мета – виховання патріотизму, поваги до пам’яті бійців, які віддали життя у боротьбі з нацистськими загарбниками, а також вшанування пам’яті героїв сучасної російсько-української війни, які загинули на сході України, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України.

З метою відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні гуртківці ЗЦТКЕСУМ, що навчаються в Малораковецькій ЗОШ (керівник Староста Т.П.), а також учнівський та педагогічний колективи школи 8 травня 2019 року взяли участь у покладанні квітів та проведенні панахиди біля пам’ятника учасникам тієї жахливої війни.

8 травня 2019 року вихованці гуртка „Пішохідний туризм” (керівник Дутка М.М.) приєдналися до урочистостей щодо відзначення Дня пам'яті та примирення в м.Іршава біля пам'ятника загиблим у Другій світовій війні воїнам. На цей захід був запрошений 96-річний ветеран з с.Гребля Рацин Василь Васильович. Сивочолий учасник Другої світової війни наголосив на тому, що за свободу своєї держави треба боротися, адже ця болюча тема, на жаль, актуальна і в наш час. Війна за незалежність України триває на її східних рубежах. І, відзначаючи події 74-річної давнини, перемогу над нацизмом, маємо робити усе можливе, аби завершити і сучасну криваву війну, яка вже понад 5 років знекровлює Україну. Пам'ять загиблих воїнів вшанували загальнонаціональною хвилиною мовчання. На урочистостях з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення були присутні також ветерани АТО, котрі боронять Україну в теперішній війні. В кінці заходу учні привітали всіх воїнів багряними маками.

До дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівник гуртка „Історичне краєзнавство” Хаща Л. М. провела тематичне заняття з гуртківцями: школярі переглянули документальний фільм про цю подію, обговорили з керівником причини, перебіг бойових дій та наслідки тієї страшної війни для всього світу. Також гуртківцям було запропоновано намалювати малюнок, зобразити на папері події Другої світової, показати війну з точки зору сучасника.

Вихованці гуртків „Спортивне орієнтування” (керівники Більце А.П. та Янчук Ю.І.), „Археологічне краєзнавство” (керівник Дзембас О.В.), „Екологічне краєзнавство” (керівник Захарова О.А.), „Історичне краєзнавство” (керівники Мазур В.Б. та Хаща Л.М.) відвідали Пагорб Слави в Ужгороді, де поховані бійці Червоної армії, які брали участь у вигнанні нацистів з території Закарпаття. Гуртківці поклали квіти до Вічного вогню, а також на окремі могили загиблих воїнів. Вихованці та педагоги ЗЦТКЕСУМ вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

На Пагорбі Слави також поховані герої сучасної війни з московськими агресорами, які віддали своє життя за свободу та територіальну цілісність України. Гуртківці поклали квіти на їхні могили, поспілкувалися з рідними воїнів-ужгородців, які загинули на сході України. Були зроблені фото біля пам’ятників та бойової техніки, які знаходяться на  Пагорбі Слави.

9 травня 2019 року вихованці гуртка „Козачата” (керівник Пецкович О.В.) взяли участь у заходах до Дня пам'яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді виготовили тематичні листівки до пам’ятної дати, а також червоні маки – символи нагадування про ту жахливу війну. Вихованці разом з своїм керівником поклали квіти до пам’ятника воїнам, полеглим у Другій світовій війні. На уроці мужності гуртківці переглянули документальний фільм про ту жахливу війну, котра забрала мільйони людських життів і перекроїла геополітичну карту світу.

Вихованці гуртка „Козачата” (керівник гуртка Брезинська-Вовканич І.М)  взяли участь в урочистостях, які були присвячені Дню пам’яті та примирення. Цей День пам’яті полеглих у Другій світовій війні – лише часточка нашої великої данини та шани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю  відстояли нашу свободу. Мало залишилося учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм. Ніколи не забудемо героїв, які пішли на фронт і не повернулися у свої рідні оселі. Гуртківці біля обеліска Слави вклонилися усім полеглим, схилили голови в задумі, поклали квіти до могил, в молитві пом’янули всіх, хто не повернувся з війни.

8 травня 2019 року, в рамках заходів, присвячених 74-й річниці закінчення Другої світової війни та 75-й річниці звільнення Закарпаття від нацистів, Шипович Р.В. – керівник гуртка Юні етнографи Закарпатського центру туризму, що працює при Плосківській ЗОШ І-ІІІ ст., провела заняття на тему 75-та річниця вигнання нацистів з України. Керівник гуртка, використавши мультимедійний комплекс, показала гуртківцям декілька десятків відео- та фотоматеріалів бойових дій на території Закарпаття. Продемонструвала Руслана Василівна гуртківцям також фото ветеранів – чеських легіонерів та добровольців Червоної армії, уродженців Плоского і його округи.

8–9 травня Україна вже традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Хочеться наголосити на тому, що „не святкуємо,а вшановуємо”. Адже для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про солдатів Радянської армії (понад 6 млн) та вояків УПА (понад 100 тис.), так і про тих українців і вихідців з України, які перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі, США, Канади, Франції. З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-45 рр.), Румунії, Угорщини, Словаччини, Хорватії.

8 травня 2019 року вихованці гуртків „Юні етнографи” та „Юні туристи-краєзнавці” (керівник Барна І.В) взяли участь у заходах, присвячених Дню пам'яті і примирення та Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Гуртківці провели урочисте покладання квітів до пам’ятника воїнам, полеглим у Другій світовій війні, і вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

З вихованцями гуртків Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді „Юні туристи-краєзнавці”, „Географічне краєзнавство” (керівник гуртків Бляшин Н.Я.), які навчаються в Нижньоворітському ліцеї та Верхньоворітському закладі загальної середньої освіти, було проведено виховне заняття з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Гуртківці виготовили символи відзначення цієї події – червоні маки та вшанували безсмертну пам'ять воїнів-односельчан, які героїчно захищали свій край, хвилиною мовчання.

Головною метою заходу стало поглиблення знання вихованців про героїчне минуле нашого народу, усвідомлення величі подвигу українців у Другій світовій війні, виховування в учнів поваги до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у минулій війні і виборює перемогу на сході України в наші дні.