19-02-2021

У Закарпатському центрі туризму відбулись патріотичні заходи до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2014 року ми прокинулися в іншій країні – країні, де влада розстрілює простих беззбройних українців – мирних учасників Революції Гідності. Українців, які вийшли відстояти своє право жити у вільній, демократичній державі. Кожний з них мав свою родину, друзів, свої захоплення, мрії... І свою Батьківщину – одну на всіх!

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

„Небесною сотнею” назвали  українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській під час масових акцій протесту. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Серед Небесної Сотні  були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України – від  сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України.

Метою патріотичних заходів, проведених у Закарпатському центрі туризму,  було не тільки бажання нагадати вихованцям про ті тяжкі події у новітній історії України, а й потреба виховувати в них патріотичну свідомість, любов до України, зростання гідними, сильними, сміливими  громадянами своєї держави.

13 лютого 2021 року на базі скеледрому в Палаці дітей і юнацтва Ужгорода було проведено відкриті змагання особисто-командної першості з пішохідного туризму в залах. Спортивну подію було присвячено Дню Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності. Під час урочистого відкриття зазначеного тематичного спортивно-масового заходу до присутніх звернувся учасник війни на сході України, завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ Андрій Більце. Андрій Петрович розповів юним спортсменам, що серед захисників державної незалежності – учасників масових акцій громадянського протесту в Україні, які відбувалися у листопаді 2013-го – лютому 2014 року, була й молодь і багато з них загинули в ті криваві дні. Тому наш обов’язок вшановувати подвиг учасників Революції гідності, берегти пам’ять про Героїв Небесної Сотні, бути вдячними за гідність, за свободу, за майбутнє. Всі присутні перед початком змагань хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у гурках „Козачата”, „Юні туристи-краєзнавці” (керівники Пецкович О.В., Дутка М.М. та Касинець А.В.)  було проведено заняття патріотичного виховання „Вони загинули за Україну”, під час яких вихованці згадали подвиг героїв Майдану, які віддали своє життя, відстоюючи ідеали демократії, права і свободу людини, європейське майбутнє України; переглянули відеоматеріали про трагічні події „Обличчя Майдану”, „Мамо, не плач”, виготовили паперових янголів як символ Героїв Небесної сотні.

Керівник гуртків Іванна Брезинська-Вовканич на занятті гуртка „Джура” ознайомила своїх вихованців з подіями, які відбувалися протягом зими 2013 – 2014 років. Діти дізнались, зокрема, чому загиблих назвали  Небесною Сотнею. Душі загиблих героїв потрапили до раю, і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.  Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв! І сьогодні ми їх згадуємо, бо не маємо права забувати!

З нагоди цієї події та виховання у дітей почуття патріотизму і гордості за свою державу у гуртках „Історичне краєзнавство”, „Екологічне краєзнавство” (керівники Мазур В., Хаща Л.М. та Кононенко О.В.)  проведено виховні години на теми: „Героям-патріотам”,  „А Сотня відлетіла в небеса...”, „Пам’яті Героїв Небесної Сотні”. На виховних годинах керівники нагадали про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, чесну Україну.   Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи, і ми про це повинні завжди пам’ятати!

Також вихованці гуртків «Історичне краєзнавство» керівників гуртків Віктора Мазура та Лариси Хащі відвідали вечір пам’яті, що відбувся в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. Перед гуртківцями виступили працівники бібліотеки та учасники Революції Гідності Юрій Світлик і Василь Маняк. Гостям показали документальний фільм «Зима, що нас змінила».

У гуртках „Верховинці”, „Екологічне краєзнавство”, „Опришки” під керівництвом Іванни Беци, Івана Барни та Володимира Марковича відбулися заходи з вшанування пам’яті Василя Росохи, учасника антитерористичної операції. Керівники гуртків організували перегляд відеоматеріалів та підготували презентацію про життя і бойовий шлях Василя Росохи, який шість років тому, 22 лютого 2015 року, загинув, героїчно захищаючи Україну на Донбасі. На життєвому досвіді Василя Росохи та його моральних цінностях виховуватиметься молоде покоління, для багатьох він – герой-захисник – став прикладом мужності, сили духу й самопожертви.

Хай палають свічки пам’яті за загиблими героями Небесної Сотні у наших серцях. Вшануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за  волю, незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них! Нехай їхня жертва не буде марною в ім’я  миру, спокою,  квітучої України!