08-07-2022

У Закарпатському центрі туризму тривають літні канікули – період змістовного відпочинку, набуття нових яскравих вражень, практичних навичок, занять улюбленою справою.

Днями вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» вдосконалювали навички їзди на велосипеді. Мета такого велотренування – покращення вмінь та техніки керування велосипедом, розвиток оздоровчого та спортивного туризму як однієї з основних форм оздоровлення вихованців.

Дистанція фігурного водіння велосипедом полягає в проходженні фігур, які розміщені на відведеному майданчику в певній послідовності. Відстань між фігурами та межею майданчика – не менше 3 м. Довжина всієї дистанції – близько 70 м, кількість фігур – 6: «вісімка», «колія», «щілина», «коло», «перенесення предмета», «стоп-лінія». 

Гуртківці не лише покаталися на велосипедах, а й розширили свої знання із зоології, відвідавши екзотаріум. Тут можна побачити морські акваріуми з фантастично різнобарвними рибками, живими коралами, морськими зірками та їжаками, велетенських древніх черепах часів динозаврів – грифову й кайманову, єдиного в Україні чорного деревного варана бекарі та наземного нільського варана, трьох понадтриметрових тигрових пітонів і двометрових імператорських удавів, нічних геконів токі й денних фельзум, австралійських пустельних ящірок агам та улюбленця дітвори – ігуану Гришку, що мліє, коли його гладять, великих павуків-птахоїдів, жабу-рогатку й милих фруктоїдних родичів наших кажанів – єгипетських летючих собак, єменських хамелеонів та великих папуг –  какаду Джокера й ару Яру. 

Майже всі мешканці «Акваріума» товариські, і їх не потрібно боятися. Нам навіть вдалося потримати на руках пітонів та зробити з ними селфі.

А неподалік м. Ужгород юні мандрівники здійснили екскурсію до справжнього українського провансу. 

У селі Тарнівці, серед камерної тиші, розкинулося лавандове поле. 

Сюди приїжджають сотні туристів,  аби насолодитися лавандовим цвітом та неймовірним запахом. Тут із задоволенням розповідають усім охочим про унікальні властивості рослини. Лаванда невибаглива, якщо росте на сонці. Вирощуючи її, застосовують механічну обробку та жодної хімії. Це унікальна рослина, яку можна використовувати в косметиці, медицині та кухні. Її неймовірний аромат цінується за свіжість, чистоту та унікальні заспокійливі властивості.

Цю неповторну квітку люблять садівники, травники та бджоли — це потужний ботанічний завод.

Рослина може добре служити нам, нашим будинкам та на нашій кухні, а способи її застосування просто безмежні.

Нам пощастило насолодитися лавандою в найбільш запашній зоні, коли квіткові бутони відкриті. Згодом рослину використають для приготування ефірної олії. 

 Тож цікаві та змістовні літні канікули тривають!

Перегляд матеріалів в Facebook