12-06-2019

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відбулося звітування директора за підсумками роботи в 2018/2019 навчальному році

12 червня 2019 року на загальних зборах колектив Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій  і спорту учнівської молоді заслухав звіт директора закладу Мошак Марини Іванівни про результати роботи у 2018/2019 навчальному році.

         У своєму виступі керівник позашкільної установи озвучила основні напрями роботи ЗЦТКЕСУМ: національно-патріотичне виховання, соціальна адаптація гуртківців, формування у дітей та молоді самостійності, працелюбності, відповідальності, ініціативності, поглиблення знань, умінь та навичок у туристсько-спортивній та краєзнавчій роботі.

         Марина Іванівна зазначила, що у 47 гуртках ЗЦТКЕСУМ різних профілів займаються понад 900 вихованців у дев’яти адміністративно-територіальних одиницях нашої області.

         Методична діяльність педагогічного колективу Закарпатського центру туризму була спрямована на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання. Методична робота закладу здійснювалася методичною радою, яка діяла згідно плану роботи, проводила відповідні засідання та розглядала питання в межах своєї компетенції.

Педколективом ЗЦТКЕСУМ підготовлено та проведено обласний семінар з організації Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Своєчасно підготовлені умови гри для І та ІІ етапів.

Керівники гуртків закладу Дзембас О.В. (гуртки „Археологічне краєзнавство”) та Фечо Г.Ю. (гурток „Спортивне орієнтування”) посіли відповідно І та ІІ місця в ІІ етапі обласного конкурсу „Джерело творчості” у номінації „Керівник туристсько-краєзнавчого гуртка”.

У 2018/2019 навчальному році пройшли атестацію та підвищили свій фаховий рівень педагогічні працівники Закарпатського центру туризму Глеба Р.С., Дзембас О.В. та Кононенко О.В.

Впродовж навчального року педагогічним колективом ЗЦТКЕСУМ організовано та проведено обласні етапи різноманітних конкурсів, в яких взяло участь понад 500 учнів.

Педпрацівники протягом навчального року провели семінари для спеціалістів місцевих органів освіти у Воловецькому, Ужгородському та Перечинському районах, в м. Ужгороді та Полянській ОТГ.

Вихованці Закарпатського центру туризму взяли активну участь у всеукраїнських та міжнародних масових заходах, зокрема у чемпіонаті України та Європи „Волинь-2018” зі спортивного туризму (8 осіб); відкритому чемпіонаті Рівненської області зі спортивного орієнтування (13 осіб), де наші представники посіли І та ІІІ місця; у чемпіонаті Європи зі спортивного орієнтування у виді рогейн, де представники ЗЦТКЕСУМ Желізняк Олександр, Бобер Крістіна та Василина Андрій стали чемпіонами Європи; у ІX Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”; у ІV Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХ століття” та в багатьох інших.

Мошак М. І. відзвітувалась також про матеріально-технічне забезпечення ЗЦТКЕСУМ за минулий навчальний рік.

Не залишилися поза увагою й проблемні питання закладу: необхідність створення філій навчального закладу у віддалених районах області, що дасть можливість розширити мережу гуртків; потреба в оновленні туристсько-спортивного інвентарю, сучасних вимірювальних приладів, в оновленні транспортного парку; відсутність власної туристсько-оздоровчої бази.

У своїх виступах учасники зборів дали оцінку роботі директора ЗЦТКЕСУМ. Зокрема, заступник директора з НВР Мазур В.Б. відмітив велику заслугу Марини Іванівни у забезпеченні та організації навчально-виховного процесу, проведенні різноманітних заходів: екскурсій, змагань, семінарів. Він запропонував визнати роботу директора Мошак М.І. задовільною. Його підтримали керівник гуртків Машика Ю.В. та завідувач організаційно-масового відділу Більце А.П. Практичний психолог Свирид К.І. відзначила дружню атмосферу, продуктивність та взаєморозуміння, які панують в колективах гуртківців. В цьому велика заслуга адміністрації закладу, кожного працівника. Вона також запропонувала вважати роботу директора ЗЦТКЕСУМ Мошак М. І. задовільною. Інженер з охорони праці Безмен С.Г. наголосив, що трудовий договір між директором і трудовим колективом виконується. Також він вказав на необхідність оновлення автотранспортного парку закладу, що суттєво б покращило надання практичної допомоги керівникам гуртків, поліпшило можливості проведення екскурсій для вихованців центру туризму. Він запропонував вважати роботу директора Мошак М.І. задовільною. При проведенні голосування всі учасники зборів підтримали цю пропозицію одноголосно.

На зборах трудового колективу ЗЦТКЕСУМ була присутня і завідувач обласного методичного центру при департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА Лукач Андріана Юліївна. У своєму виступі представник департаменту схвально відзначила роботу директора Мошак М.І., згуртованість всіх працівників, прагнення працювати на результат. Свідченням порозуміння і результативної співпраці є досягнення, які демонструють як педпрацівники, так і їхні гуртківці в різних конкурсах, змаганнях тощо. Відзначила третє місце у фестивалі-конкурсі „Воскресни, писанко!”, що є помітним успіхом, враховуючи туристський профіль закладу. Колектив також почув позитивні відгуки про інформативне оперативне наповнення оновленого сайту Закарпатського центру туризму. Окремо було озвучено проблематику, що існує на даний час в позашкіллі. Існування позашкільної освіти є необхідною ланкою в загальній різнобічній освіті сучасної дитини. І така освіта має залишитись і в майбутньому, незважаючи на всі нелегкі реалії сучасного часу. Представник департаменту освіти і науки записала прохання педпрацівників для підвищення ефективності роботи Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.