20-04-2021

У святі «Весняний буйноцвіт» юні вихованці Закарпатського центру туризму навчились розписувати пряники у вигляді великодніх писанок та ще деяким секретам

18 квітня 2021 року, в неділю, у музеї народної архітектури та побуту, що в Ужгороді,  проходило свято «Весняний буйноцвіт», присвячене прийдешньому Великодню. Це перший захід, який відбувся в скансені з часу послаблення на Закарпатті карантинних обмежень. Народні умільці представляли тут свої вироби декоративного мистецтва, а також проводили цікаві майстер-класи. Вихованці гуртків «Етнографічне краєзнавство» та «Юні туристи краєзнавці» Закарпатського центру туризму  разом зі своїм наставником Юліанною Малик взяли участь у майстер-класі з розпису пряників у вигляді великодніх писанок. Дітки вибирали гарні відтінки глазурі, вивчали інвентар, який використовується для цієї роботи, дізнавалися чимало цікавинок про створення солодкої смакоти. Опісля відвідали ще один захоплюючий майстер-клас з виготовлення пташок з ниток з використанням традиційної техніки «мотанка». Гуртківці вивчали весь процес – від початку до створення власними руками чудового виробу. 

Юні вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді отримали багато позитивних емоцій та нові знання про традиції рідного краю.  Також оволоділи практичними навичками власноруч виготовляти щось гарне, смачне, що стане окрасою будь-якого свята.