13-12-2020

У лісовому масиві «Вогник», що в с. Оноківці, відбулись відкриті змагання ЗЦТКЕСУМ зі спортивного орієнтування «Кубок святого Миколая-2020»

День святого Миколая – улюблене свято українських дітей, а також багатьох дорослих. Святого Миколая вважають захисником невинно засуджених і дітей, особливо сиріт. В Україні була традиція дарувати від імені святого подарунки малюкам з бідних сімей, яка пізніше поширилася на всіх дітей, а потім і на дорослих. Проте не лише дітки терпляче у ніч на 19 грудня чекають від святого дарунків. Святий Миколай є захисником також студентів, мандрівників, водіїв, торговців та моряків. У народі ще кажуть, що святий Миколай береже людей і від стихійного лиха, особливо на воді.

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді вже доброю традицією стало проводити щороку в грудні спортивні змагання, присвячені улюбленому дітьми і дорослими чудотворцю. Цьогоріч 12 грудня на території дитячого табору «Вогник», що в с.Оноківці Ужгородського району, відбулись відкриті змагання ЗЦТКЕСУМ зі спортивного орієнтування «Кубок святого Миколая-2020», в яких взяли участь близько 100 учасників та 9 команд з Ужгорода, Іршави,  Ужгородського  та Іршавського районів, а також ветерани цього спорту.

Юні орієнтувальними, їхні наставники, досвідчені ветерани спортивного орієнтування, судді одностайно відзначили позитивну, емоційно насичену атмосферу цих змагань, адже усі мали змогу не тільки поборотись на дистанціях, але й поспілкуватись, поділитись досвідом та вміннями.

На відкритті «Кубка святого Миколая-2020» Андрій Більце – головний суддя змагань, завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму привітав юних спортсменів і усіх присутніх з прийдешніми  новорічно-різдвяними святами, розповів про дистанцію і умови її проходження та побажав перемоги найспритнішим. Дистанція, до речі, була дуже цікава і пролягала околицями лісового масиву та вулицями села Оноківці. Усі спортсмени дістались фінішу, де й були визначені переможці та призери в своїх вікових групах, котрі були нагороджені грамотами і медалями Закарпатського центру туризму, краєзнавства і спорту учнівської молоді.

Після завершення змагань на всіх учасників очікувала святкова програма в Закарпатському облмуздрамтеатрі зі справжнім святим Миколаєм, новорічною ялинкою та музичною казковою виставою «Кіт Леопольд». Святковий настрій, позитивні емоції, жваве спілкування вкотре доводило, що в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді дбають про підростаюче покоління і докладають зусиль для всебічного розвитку дитини.

Тож бажаємо наснаги, нових звершень і досягнень, вражень та чудового настрою усім нашим гуртківцям і педагогічним працівникам у цьому році та прийдешньому!