25-08-2020

Туристичний похід до НПП „Зачарований край”

Вихованці гуртка Пішохідний туризм (кер. Дутка М.М.) здійснили туристичний похід до Національного Природного Парку Зачарований край«Смерековий камінь, відвідали водоспад Шумило та провели навчально-тренувальні збори з техніки пішохідного туризму. Цей похід був присвячений  святу Державного Прапора України та Дню Незалежності України.

Найбільше вихованців вразили скелі, зокрема Смерековий камінь, який є найбільшим на території національного парку, заввишки 100 м. Також діти були зачаровані могутністю та красою Тронного каменю та Розколотого  каменю. Вітер, дощі та час тисячоліттями висікали камінь, оголюючи вулканічну породу гірського хребта Великий діл. Площа НПП Зачарований край - 150 га букових лісів. На території національного парка функціонують 6 еколого-пізнавальних маршрутів, протяжністю близько 40 км. Дорогою до Смерекового каменю вихованці звернули увагу на кам’яні брили, розкидані по всій території букового лісу, які вкриті лишайниками та мохами. Також побачили, як гніздяться дикі птахи. Неймовірні відчуття учні дістали на вершині скелі Смерековий камінь, де насолоджувалися красою та тишею пралісів.

Другий маршрут нашого походу – водоспад Шумило. На думку вихованців, водоспад має висоту 5-6 м. Свою назву водоспад дістав внаслідок постійного шуму води.

З вихованцями гуртка «Пішохідний туризм» було проведено навчання з ТПТ, вони відпрацювали один з етапів – «навісна переправа».

Радимо всім відвідати цю унікальну місцевість нашого краю. Бажаємо, щоб наша Незалежна Україна була такою ж міцною, як «Смерековий камінь».