21-10-2019

Тренувальний похід гуртківців ЗЦТКЕСУМ

19 жовтня 2019 року вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) здійснили одноденний тренувальний похід на території Ужгородського району. Мета заходу – набуття практичних навичок для здійснення ступеневих походів, закріплення вмінь та навичок, одержаних під час занять у гуртку, збагачення знань про природу рідного краю.

Під час походу гуртківці вдосконалили свої знання по орієнтуванню на місцевості, зокрема, по визначенню  дійсного азимуту – кута між північним напрямком меридіану та певною точкою. Зокрема, визначали азимути предметів, розташованих у лісі – дерев, кущів. Також були проведені традиційні змагання: із утримання «планки» – вправи для зміцнення тулубної частини тіла (переможцем став Мокін Роман); розгинання ліктів у положенні «упор лежачи» (переможцем серед хлопців став Фейса Едуард, серед дівчат – Сітар Крістіна); розпалювання вогнища при допомозі одного сірника (переможцем став Муржо Володимир). Крім цього, гуртківці виконали завдання по створенню на папері малюнку певної геометричної фігури при допомозі визначення азимутів.

У лісі гуртківцям траплялися численні види грибів, багато з яких частина учнів не змогла ідентифікувати. Тому для них було показано ознаки, по яких можна було визначити їстівні та не їстівні гриби.

Всі вихованці взяли активну участь у виконанні вправ та завдань, проведених під час здійснення походу.