24-10-2019

Тренінг із запобігання вживанню наркотиків провели в Закарпатському центрі туризму

У ХХІ столітті у світі вживання наркотиків перевищило всі критичні межі та набуло характеру епідемії. На сьогоднішній день наркоманія «омолоджується», адже психоактивні речовини вживають починаючи з підліткового віку. Ефективним способом  боротьби з наркотиками є ліквідація попиту на них.

З жовтня місяця 2019 року у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проводяться заходи з профілактики наркоманії та вживання психоактивних речовин. Практичний психолог Свирид Катерина Іванівна провела профілактичну роботу із метою запобігання вживання наркотиків. Учасниками тренінгу стали гуртківці спортивного та краєзнавчого спрямування ЗЦТКЕСУМ.

Для усвідомлення проблеми гуртківці дали визначення поняттю «ризик» методом мозкового штурму. Поняття «наркоманія» трактувалося у контексті ризикованої поведінки, що може призвести до незворотних наслідків, навіть смерті. Вживання отруйних речовин має свої причини і наслідки. Підлітки змогли заглибитися у проблему і назвати можливі причини її виникнення, а також уявити наслідки безглуздої поведінки. Було зауважено, що причин існує багато, а наслідки завжди носять негативний характер.

Виконавши вправи з умовними пропозиціями спробувати наркотик, діти знаходили різні варіанти відмов від нього. Це дало змогу побачити приклад впевненої поведінки в ситуаціях «агресивного маркетингу».

Тренінгове заняття «Скажи наркотикам «НІ!»» дало змогу відпрацювати уміння  та навички протистояти ризикам, пов'язаним із вживанням наркотиків, а також формувати відповідальність за власну поведінку.