23-09-2019

Скажи булінгу «НІ»!

Протягом тижня практичний психолог Свирид Катерина Іванівна здійснювала з гуртківцями профілактичну роботу, що була спрямована на запобігання булінгу в освітньому середовищі. Кожен учасник освітнього процесу повинен перебувати в безпечному оточенні й відчувати психологічний комфорт. Саме в таких умовах особистість може проявити свої здібності, продукувати нові ідеї та успішно їх реалізовувати. Психологічний комфорт – запорука плідної праці.

Просвітницькі заняття в Закарпатському центрі туризму проводяться під гаслом «Скажи булінгу «НІ!». Для визначення терміну булінг практичним психологом застосовувалась техніка «мозковий штурм». За її допомогою учасники тренінгу активували асоціативні та емоційні зв'язки стосовно булінгу.

Вправи для запобігання жорстокості дають змогу відчути переживання, які виникають під час умовної ситуації цькування у колективі.

Важливою умовою формування доброзичливих стосунків у соціумі є пошук спільних цінностей, їх активне обговорення та ранжування відповідно до значущості. Спільна система цінностей у підлітків є важливим фактором, що об'єднує колектив.

Катерина Іванівна ознайомила учасників тренінгу з відповідальністю за вчинення булінгу, а також закликала не залишати таку ситуацію без уваги, не бути пасивним спостерігачем.

Закінчився тренінг емоційним відгуком на переживання, які відчули учасники під час тренінгового заняття.