10-01-2022

"Щедрівка й коляда в нашу хату загляда!" Вихованці гуртків колядували і вінчували напередодні Різдва

Різдво Христове – одне з найсвітліших та найкрасивіших християнських свят, яке приходить у світлі зірок та у сяйві свічок. Різдво – це улюблене свято дітей і дорослих, до якого готуються завжди радісно та натхненно. Це свято обрядів і звичаїв.  До них передовсім належать колядування та щедрування – костюмовані дійства із зіркою та співами.

Так, вихованці  гуртків ЗЦТКЕСУМ "Опришки", "Верховинці", "Екологічне краєзнавство" разом зі своїми керівниками гуртків Мар’яною Маркович, Іванною Бецою та Іваном Барною влаштували справжню Різдвяну коляду у селі Колочава.

Гуртківці заздалегідь старанно готувались до дійства: вибирали костюми, вивчали колядки, вітальні  вірші. Керівники гуртків допомагали своїм підопічним практичними порадами, а також цікавими історичними відомостями про святкування Різдва на Закарпатті.

Готувалися до колядування також вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Юні туристи-краєзнавці» зі своїм керівником Тетяною Старостою. Вихованці майстрували всі атрибути різдвяного вертепу, підбирали одяг, необхідні аксесуари.

Колядки, бетлегеми, різдвяні вінчування щастя, добра, гараздів – усе це можна побачити під час новорічно-різдвяних свят у нашому багатонаціональному краї.

Нова радість стала, яка не бувала,

Над вертепом зірка ясна увесь світ осіяла!

Відео: Різдвяна коляда вихованців ЗЦТКЕСУМ