21-04-2022

Під час міні-акції "Молодь – за чисте довкілля" гуртківці ЗЦТКЕСУМ прибрали береги річки Уж і завітали з екскурсією у Невицький замок

Щороку 22 квітня весь цивілізований світ відзначає ДЕНЬ ЗЕМЛІ!

Напередодні цього дня мільйони людей по всій планеті проводять природозахисні акції, прибирають сміття, не послуговуються електрикою, щоб привернути увагу всього людства до того, що насправді наша домівка, спільна з усіма живими істотами, надзвичайно тендітна. На жаль, побутове сміття, целофан, пластмасу й інший непотріб ми можемо побачити як на найвищій гірській вершині, так і в найглибшому озері. Якщо ж людство не схаменеться і не почне поважати матінку-природу, то вже наступному поколінню залишиться у спадок гола пустка, не придатна до життя...

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді гуртківців вчать любити і берегти природу змалечку.

Днями заняття, спрямоване на виховання дбайливого ставлення до довкілля, відбулося в гуртку "Юні туристи-краєзнавці" (керівник Олександр Самсонов).

Вихованці разом з керівником відвідали з екскурсією село Кам'яниця Ужгородського району, де височіють мури грізного колись Невицького замку і протікає одна з основних водних артерій краю – річка Уж. На жаль, після весняного паводка береги цієї красуні-водойми вкриті побутовим сміттям, а улюблені місця відпочинку містян і гостей краю завалені пляшками, залишками м'ячів, целофанових пакетів, надувних матраців тощо і є красномовними свідченнями результатів відпочинку недобросовісних туристів.

Гуртківці зі своїм керівником зібрали декілька мішків сміття. А після проробленої роботи піднялися у Невицький замок, де почули багато нового з історії Закарпаття. Приємним підсумком чудового дня був спуск із замкової гори і відпочинок на чистій і прибраній галявині. А ще печена картопля, приготована дбайливими руками батьків вихованців, які долучилися до міні- акції "Молодь – за чисте довкілля", спілкування біля багаття, гордість за себе і своїх товаришів, відчуття відповідальності від маленьких, але таких важливих справ в ім’я цивілізаційного розквіту України.

Керівник гуртків Ольга Кононенко

Перегляд матеріалів в Facebook