10-08-2020

Похід на гору Соколець

7 серпня 2020 року вихованці гуртків «Історичне краєзнавство» (керівники Мазур В.Б. та Хаща Л.М,)  здійснили одноденний похід на гору Соколець – частину хребта  Синаторія,  розташовану над селом Сімер  Перечинського району. Мета походу – вдосконалення навиків здійснення походів, перевірка фізичної витривалості гуртківців, ознайомлення з  природними об’єктами в районі походу.

Підйом на гору тривав біля чотирьох годин. По дорозі  траплялися переважно букові та грабові ліси, інколи зарослі ліщини, берези. Найтяжчим виявився підйом на хребет Синаторія, який вимагав від гуртківців неабиякої фізичної підготовки. Перед хребтом вздовж стежки ми натрапили на скелястий виступ заввишки 12-14 метрів, що нагадував невелику скелю і  укритий чисельними розщелинами.

Після досягнення мети походу перед нами відкрилася чудова діорама гірських масивів та лісів Турянської долини та Анталовецької поляни. Гуртківці оглянули вершину гори Соколець, яка представляє собою кам’яні останці з різними формами вивітрювання. Інша назва цієї гори – Соколичі скелі, які є геологічною пам’яткою нашого краю і знаходяться в урочищи «Соколець». Статус геологічної пам’ятки надано горі у 1984 році з метою збереження мальовничого скельного масиву на схилі. Площа геологічної пам’ятки становить 4 га. Максимальна висота скель – 70-80 метрів, висота гори Соколець – 812 метрів над рівнем моря. Масив розташований серед букового лісу над долиною потоку Клокотива.