23-09-2019

Похід на Анталовецьку поляну

21 вересня 2019 року вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.)  здійснили одноденний похід на Анталовецьку поляну та хребет Синторія, які розташовані на межі Ужгородського та Перечинського районів. Мета походу – вдосконалення навиків здійснення походів, перевірка фізичної витривалості гуртківців, ознайомлення з історичними та природними об’єктами в районі походу.

На шляху до поляни  у двох місцях вздовж дороги ми виявили протитанкові надовби, які в роки Другої світової війни використовували як елементи оборонної лінії Арпада, створеної угорським командуванням для оборони від наступаючих військ Червоної армії.  Крім того, на одному перехресті гірських доріг ми натрапили на могилу з каміння, на вершині якої був  хрест та  табличка з датою – 6.ІХ. 1935. Якій трагічній події присвячена ця могила-пам’ятник, нажаль, нам не вдалося вияснити.

Сама Анаталовецька поляна знаходиться на висоті 968 метрів над рівнем моря та розташована у кратері згаслого вулкану. Ми переконалися в цьому, коли підстрибнувши, відчули глухі звуки, що свідчать про наявність пустот під грунтом. На самій поля знаходиться пам’ятник двом військовим льотчикам, які розбилися тут у жовтні 1983 року на літаках марки СУ-17 під час військових навчань.

Після короткого перепочинку ми традиційно провели змагання по віджиманню від землі в положенні лежачи  та витримуванню «планки» - вправи для зміцнення пресу.  Після нетривалого пікніка гуртківці підійшли та сфотографувалися біля 10-метрового стовпа вулканічного туфу, який знаходиться поблизу Анталовецької поляни.