19-11-2021

Подорож вздовж мальовничої річки Тур’я здійснили гуртківці Закарпатського центру туризму. Досліджували модрину, Дугласову ялицю, дізнавались про річкові пороги та розширювали кругозір новими знаннями про рідний край

Гуртківці Закарпатського центру туризму, що здобувають позашкільну освіту в Порошківському закладі освіти Тур'є-Реметівської сільської громади, дізнаються про місцеву флору і фауну на практичних заняттях. Керівник гуртків «Екологічне краєзнавство» Аделіна Касинець завжди намагається провести для своїх допитливих вихованців позашкільні години так, щоб зацікавити дітей.  

Метою таких занять є  розширення  кругозору; поглиблення знань про рідний край, удосконалення  навичок та вмінь роботи з джерелами географічної інформації, краєзнавчою літературою. Також Аделіна Володимирівна заохочує пізнавальну активність гуртківців та інтерес до туризму.

Сонячного листопадового дня педагог разом зі своїми вихованцями зробили подорож вздовж річки Тур’я, історія котрої нараховує чимало цікавинок та таємниць. Дорогою діти досліджували рідкісний вид хвойних дерев, котрі тут зростають. Наприклад модрина. Вона належить до роду хвойних порід і виникла значно пізніше сосни, ялини та кедра. Це дерево з'явилося на світ в кінці мезозойської ери майже одночасно з дубом. Рід налічує близько 20 видів, поширених в Північній півкулі. А от Дугласова ялиця, як і сосни, – дуже витривалий хвойник, має вічнозелене листя з лінійними листками довжиною від 2 до 3 см, що оточують гілочки, які розвиваються із загострених бруньок з численними лусочками. Листя м’які на дотик і характеризуються двома білими смугами на спині; коли їх трохи пом’яти, то пахнуть лимонною травою.

Велике здивування викликали в гуртківців річкові пороги – мілководні кам'янисті ділянки річища, що характеризуються перепадом висот і значною швидкістю течії.

Під час подорожі наукові терміни запам’ятовуються набагато легше, ніж під час традиційного уроку. Тож практичні заняття з досвідченим керівником – це чудова можливість дослідити рідний край подорожуючи. А ще навчитися допомагати один одному, переборювати труднощі і вкотре переконатися, наскільки мальовнича рідна земля!