22-01-2021

Подорож схилами Анталовецької поляни для учасників майстер-класу зі спортивного орієнтування на лижах тривала майже 4 години

А ви знали, що є такий різновид спортивного туризму, як орієнтування на лижах? Навіть якщо і не знали, тепер будете!

Існує чотири види змагань зі спортивного орієнтування, а саме:

  • Орієнтування бігом
  • Орієнтування на лижах
  • Орієнтування на велосипедах (МТБО)
  • Трейл-О (орієнтування по стежках для спортсменів з вадами опорно-рухового апарату)

Найбільш розповсюджений та найбільш популярний вид спортивного орієнтування – орієнтування бігом. З цього виду орієнтування проводиться найбільша кількість змагань. Щодо лижного орієнтування, то цей вид єдиний серед усіх цілковито залежить від погодних умов та має сезонний характер.

Задля того, аби познайомити керівників гуртків та гуртківців Закарпатського центру туризму з особливостями орієнтування на лижах, напередодні Дня Соборності, 20 січня 2021 року, було організовано та проведено майстер-клас зі спортивного орієнтування на лижах поблизу с.Кам’яниця Оноківської ОТГ. Андрій Петрович Більце – завідуючий організаційно-масовим відділом Закарпатського центру туризму та Юлія Ігорівна Більце – керівник гуртків спершу ознайомили всіх присутніх з видами лиж, лижних палиць, кріплень та черевиків і пояснили, чим вони відрізняються та яка у кожного спортивного елемента специфіка використання.

Після короткої лекції всі учасники перейшли до справи, а саме до підбору спорядження. Коли всіх було екіпіровано, почався підйом в напрямку Анталовецької поляни та Невицького замку. Пересування в лижному орієнтуванні відбувається переважно стежками та дорогами, слід за можливості уникати стрімких схилів та підйомів. Подорож схилами Анталовецької поляни для усіх учасників майстер-класу зі спортивного орієнтування на лижах тривала майже 4 години.

Керівники гуртків, котрі взяли участь у такому цікавому виді спорту як орієнтування на лижах, отримали велику кількість корисної інформації та практичні навички з лижного орієнтування. Пам’ятайте, що позитивні емоції та свіже повітря, здобуття нових знань, випробовування власних сил – усе це є запорукою гармонійного розвитку особистості!