03-02-2021

Пізнавальна екскурсія „Стежками рідного краю” збагатила вихованців гуртка «Козачата» знаннями про природні багатства нашої Срібної Землі

З метою національно-патріотичного виховання, вивчення історії рідного краю, його традицій, дослідження природних ресурсів 30 січня 2021 року для вихованців гуртка „Козачата” Закарпатського центру туризму була організована навчально-пізнавальна екскурсія до села Поляна. Керівник гуртка Оксана Пецкович розповіла діткам історію села та про те, що воно розташоване поміж мальовничих карпатських гір в оточенні старих лісів з найчистішим фітонцидним повітрям. Поляна – бальнеологічний курорт, на якому функціонують такі відомі далеко за межами України санаторії, як „Сонячне Закарпаття” та „Поляна”. Перший з них упродовж десяти років був базовим гастроентерологічним санаторієм для об'єднання „Закарпаткурорт”. Серед великої кількості мінеральних вод особливе місце займають гідрокарбонатні води, використовувані як антациди для нейтралізації кислотності шлунка, які не мають побічної дії. Ефективність їх питного використання доведена як емпіричним віковим досвідом, так і сучасними клініко-фізіологічними методами. До їх числа належить широко відома лікувально-столова мінеральна вода «Поляна Купіль» одного з найстаріших курортів Поляна в Українських Карпатах, історія використання якої згідно з літописом починається ще в 15 столітті, а курорт, розлив і експорт води існує понад 100 років.

В останні десятиліття неконтрольоване використання мінеральних вод призводить до їх катастрофічного зменшення. А щоб звичайна вода мінералізувалася, потрібні для цього процесу тисячі років.

Діти попили мінеральну воду з кількох джерел і змогли порівняти її смакові властивості, температурний режим, загальні властивості. В підсумку всі гуртківці були одностайні в думці, наскільки важливим є значення води у житті всього живого на Землі, її роль у суспільному виробництві, чудодійна сила для усіх живих організмів. А головне, діти зрозуміли, що вода – найцінніший ресурс на планеті і що її треба берегти! А мінеральна вода, окрім того, що корисна, ще й просто дуже смачна!

Наше Закарпаття – це перлина України. Тож досліджувати його можна безкінечно!