14-06-2022

Одноденну туристичну подорож в урочище Джублик, де знаходиться греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, здійснили вихованці гуртків «Юні туристи-краєзнавці» та «Пішохідний туризм»

11 червня 2022 року учасники гуртків «Юні туристи-краєзнавці» та «Пішохідний туризм» (керівники Тетяна Староста й Лариса Попович) Закарпатського центру туризму, що навчаються при Малораковецькому ЗЗС0 Білківської ОТГ Хустського району, здійснили одноденну туристичну подорож в урочище Джублик, до греко-католицького монастиря Собору Пресвятої Богородиці. Маршрут було обрано заздалегідь. Мета подорожі – насолодитися красою рідного Закарпаття, почути цікаву розповідь та легенди про відому культову споруду.

Джублик розташований між селами Нижнє Болотне і Вільхівка Хустського району Закарпатської області. З початком 2000-х років урочище стало центром масового паломництва греко-католиків і всіх тих, хто вважає його місцем явлення Божої Матері.

Якщо вірити легенді, то свідками цієї надзвичайної події стали дві маленькі дівчинки. Десятирічна Оленка і Мар’яна, яка мала 9 років, набирали воду з джерела з-під гори Джублик. Як розповідали дівчата, вони побачили, як прийшла Пресвята Богородиця, котра хотіла допомогти відновити авторитет священиків, об’єднати церкву та народ. У грудні 2002 року Папа Римський Іван Павло II прийняв на аудієнції делегацію з Джублика на чолі з єпископом Іваном (Маргітичем) та благословив дівчаток-візіонерок. А в 2003-му урочище стало частиною однієї з найдовших у світі хресних доріг – 300-кілометрової дороги зі Львова до Джублика. Перший її хрест є у Львові на Високому замку, 7 хрестів – у Львівській області, 7 – у Закарпатській.

Згодом тут була побудована невелика каплиця і закладений монастир Собор Пресвятої Богородиці. Сюди з’їжджаються тисячі паломників, які вірять, що, якщо вмитися цією водою, можна зцілитися від багатьох хвороб. Монастир  греко-католицький, але двері відчинені для всіх віруючих, незалежно від конфесій.

Над джерелом, де з’явилася Богородиця, стоїть дерев’яна каплиця Матері Божої, а довкола всієї святині встановлено хресну дорогу.

Наприкінці подорожі вихованці гуртків вмивалися цілющою джерельною водою, яка виявилася надзвичайно холодною і смачною. Діти побачили багато цікавого, збагатилися духовними знаннями та завершили цю подорож з чудовим настроєм.

 Перегляд матеріалів в Facebook