01-07-2019

Одноденний похід стежками Ужгородського району

28 червня 2019 року гуртківці ЗЦТКЕСУМ здійснили одноденний  похід за маршрутом:  с.Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області.  Завдання туристської мандрівки — сприяння активному відпочинку, зміцнення здоров'я, підвищення спортивної майстерності, огляд визначних туристсько-екскурсійних об'єктів.

Кам’яницьке лісництво, загальною площею 4715,8 га, що входить до складу ДП «Ужгородський лісгосп» і розташоване в Північній його частині на території Ужгородського адміністративного району.

На території лісництва розміщені навчально-пізнавальні стежки, які є об’єктами для практичного навчання студентів учнів та для любителів природи. Це: сторінками Червоної книги, Індикатори типів лісу, Гірські породи і мінерали Карпат, Тепла яма, Арборетум (налічує близько 250 видів деревно-чагарникових порід).

Поблизу села Кам’яниця, на горі за Ужом, ліворуч від траси погляд вихоплює серед вершин дерев силует високої башти над сірою стіною. Невицький замок, один з самих романтичних на Закарпатті — і проминути таку атракцію рішуче неможливо.

Підйом у гору досить крутий, але захоплюючий: іти доводиться по закрученій стежці через негустий ліс. Серпантином піднімається до замку дорога. Зі стін зруйнованої фортеці – Невицького замку відкривається чудесна панорама Ужанської долини. Панорама долини річки Уж. Краса природи в Невицькому переплітається із романтикою минулого. Сиві мури древнього замку вінчають крутий скелястий пагорб над долиною. У документах даний замок згадується у 1317 р., хоча очевидно виник раніше. Народні перекази і легенди приписують спорудження замка слов’янській княгині ще до приходу угорських племен у Придунайську низовину. Замок, за легендою, повинен був захищати перш за все наречених, від чого й пішла назва замка. Інша версія говорить про те, що у середньовіччя в неприступній фортеці, яка стоїть на 260-метровій горі вулканічного походження, ховали молодих наречених з відомих аристократичних родин. Звідси – Замок Наречених, Невестський замок. Наречена (місцевою говіркою) – невістка. Потім слово "невістський" перетворилося на слово "невицький". З того часу стоїть він у розваллі поміж товстих буків.

Після огляду замку діти з керівником спустилися до берегу  р. Уж,  щоб відпочити біля води.  Група поверталася додому трохи стомлена, проте діти були переповнені враженнями і позитивними емоціями.

Керівник гуртка – Хаща Л.М.