04-08-2021

Одноденну подорож стежками рідного краю, присвячену 30-річчю Незалежності України, здійснили вихованці Закарпатського центру туризму

З метою вивчення історії рідного краю, виховання поваги до історичного минулого Закарпаття, патріотизму, гордості за рідну землю і бережливого ставлення до історичних пам’яток та природи рідної землі для вихованців гуртка «Опришки»  під керівництвом Мар’яни Маркович була організована й проведена одноденна подорож до  водоспаду Шипіт.

Водоспад Шипіт – одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба що у селі Пилипець Хустського району.

         Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598 м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

Захвату і здивуванню дітей не було меж. Вони зачаровано дивились на це диво природи й довго не могли відвести щасливих очей від водних каскадів, які з гуркотом спадали вниз. А як легко і солодко дихалось біля цієї водної стихії!

Мовчазні і сповнені емоцій гутківці вирушили до села Колочави, села десяти музеїв. Довго ходили  територією музею «Старе село». Тут вони побачили Колочавську вузькоколійку, станцію Чертежик, посиділи й сфотографувались на панській бричці, відвідали хату-музей опришка Шугая, церковну школу, відділок поліції, кнайпу, будинок шевця, баню.

Стомлені, але щасливі і горді за нашу Срібну Землю, переповнені незабутніми емоціями та враженнями, вихованці повернулись до рідних домівок.