08-02-2021

Одноденна екскурсія до двох найбільших історичних пам’яток Закарпаття – Мукачівського замку Паланок та замку Сент-Міклош була організована для вихованців Закарпатського центру туризму

7 лютого 2021 року у співпраці із керівництвом Закарпатського центру туризму було на високому рівні організовано та проведено одноденну  екскурсію для гуртківців ЗЦТКЕСУМ до двох найбільших історичних пам’яток Закарпаття – Мукачівського замку Паланок та замку Сент-Міклош, що в смт Чинадієво Мукачівського району.

Під час екскурсії дітки дізналися багато нового та корисного з історії розвитку замків, звичаї, традиції, забобони та побут людей тієї епохи.

Також у рамках роботи педагогів Закарпатського центру туризму у замку Сент-Міклош було проведено відкрите заняття «Землі сучасного Закарпаття на початку ХVІІ століття. Юрій ІІІ Другет та його роль в історії». Лектором виступив керівник гуртка «Юні археологи», методист Закарпатського центру туризму Олександр Дзембас.

Відкрите заняття зібрало чимало гостей. Послухати про цікаві сторінки історії нашого краю та побачити експозиції замку, окрім гуртківців ЗЦТКЕСУМ, мали можливість також представники УжНУ й колективу самого замку Сент-Міклош. Археолог, доцент УжНУ, кандидат історичних наук Володимир Мойжес відзначив надзвичайно вагомий внесок археологічного гуртка під багаторічним керуванням Олександра Дзембаса в підготовку майбутніх абітурієнтів історичного факультету. А Олександр Васильович озвучив підсумки роботи гуртка за весь час його існування. Йосип Бартош, орендар замку Сент-Міклош, особисто провів екскурсію для усіх охочих приміщеннями старовинної пам’ятки архітектури.

Дізнаватись нове завжди приємно. Досліджувати рідний край, зазираючи у глибини історії, пізнавально і цікаво. Адже той, хто цікавиться історією, намагатиметься зберегти її для майбутніх поколінь від руйнації і нищення.