20-05-2021

Одягни вишиванку, Україно моя!

Всесвітній день вишиванки відзначається  щороку в третій четвер травня. Ідею акції у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запросила студентів обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку етнічний вишитий український одяг одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Цього дня кожен свідомий громадянин робить один простий вчинок — одягає вишиванку і в ній йде на роботу чи на навчання. Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в нашому українському автентичному одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Педагогічний колектив Закарпатського центру туризму, керівники гуртків та гуртківці із задоволенням долучилися до відзначення Всесвітнього дня вишиванки. Українці — нація з багатою історією та глибоким корінням. А вишита сорочка – барвиста і соковита, як квітуча Україна. Шануймо українське, поважаймо і любімо себе, свій край і рідну нашу Україну сьогодні, завтра і повсякчас!