15-04-2022

Обереги гуртківців, виготовлені власноруч для закарпатських воїнів, – заряджені на перемогу, мир, злагоду й розквіт України та її народу

Вихованці гуртків «Етнографічне краєзнавство» та «Юні туристи-краєзнавці» Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді разом зі своїми керівниками Ларисою Хащею та Юліанною Малик взяли участь у підготовці до благодійного аукціону в рамках підтримки закарпатських військових. Гуртківці власноруч виготовили обереги у вигляді підкови, які заплановано продати на ярмарку. Всі вилучені кошти будуть передані нашим славетним воїнам. Не випадково було вибрано саме цей оберіг, адже підкова – це символ щастя. Наші предки вірили в силу магічних символів, одним з таких потужних оберегів була і є підкова. Є повір’я, в якому стверджувалося, що біс завжди ходить колами й нескінченно водить за собою біди та нещастя. Тому підкова у вигляді розірваного кола примушує біса дійти до кінця й повернутися, не даючи закінчити свою диявольську справу. Через те підкову вішали крізь, де сили зла могли б потрапити до житла: над дверима, вікнами, піччю тощо.

Для створення оберегу-підкови вихованці гуртків використовували патріотичну символіку. Під час виготовлення оберегів гуртківці заряджали свої вироби на перемогу, мир, злагоду та розквіт нашої рідної України та її свободолюбивого народу.

Перегляд матеріалів в Facebook