14-05-2021

Найкращі юні спортсмени ЗЦТКЕСУМ взяли участь у командному чемпіонаті України зі спортивного орієнтування

Із 6 по 11 травня 2021 року в селі Тарашани Чернівецької області проходив командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування. Найкращі юні орієнтувальники Закарпатського центру туризму мали змогу поборотися за високі місця на цих всеукраїнських змаганнях. На чемпіонат прибули 27 команд з  17 регіонів України (були представлені Закарпатська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Харківська, Київська, Львівська, Черкаська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Миколаївська, Чернівецька області та м. Київ). Загалом близько 600 учасників взяли участь у цьому заході  у різних вікових групах: Ч/Ж -10, 12, 14, 16, 18, 20. Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді представляли спортсмени-орієнтувальники, які тренуються у керівників гуртків Більце А.П., Більце Ю.І. та Кононенко О.В.

Першого дня змагань на учасників очікувала середня дистанція на скилах лісового масиву «Тарашан». Заболочена місцевість з важкопрохідними ділянками виявилася складною навіть для досвідчених спортсменів.

Другий день був дуже веселий та запальний, оскільки на спортсменів очікувала естафета, котра завжди викликає неймовірні емоції та враження. Боротьба була дуже напруженою і цікавою у всіх групах. Відбувалася вона на досить складній місцевості з багатьма підйомами та спусками.

Третього дня гуртківці мали змогу відігратись, адже місцевість була така ж, як і в естафетній дисципліні, що покращило настрій та додало сил  закарпатським орієнтувальникам.

У завершальний день змагань на спортсменів очікувала дистанція спринт, найкоротша та найшвидша з дисциплін, яка проходила уже не по лісовій місцевості, а по одному з районів м. Чернівці.

За підсумками чотирьох змагальних днів орієнтувальникам Закарпатського центру туризму вдалося показати пристойні результати відносно усіх інших команд України. Але боротьба була настільки потужною, а результати – щільними, що навіть одне очко багато значило для підсумкового результату. Тож 16-те загальнокомандне місце серед 27 команд.  Вдосконалювати спортивну майстерність юних спортсменів і працювати для покращення загальнокомандних показників керівникам-тренерам своїх підопічних доведеться ще ретельніше.

Чемпіонат України зі спортивного орієнтування став хорошим досвідом для вихованців ЗЦТКЕСУМ. Нова місцевість, незабутні враження і усвідомлення, що спортивна майстерність досягається виснажливими тренуваннями – це безцінні уроки, які здобули юні орієнтувальними Закарпатського центру туризму. Тож  чекаємо наступних змагань. Всім гарних тренувань, наснаги, нових здобутків та перемог!